Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Egon Bogdanov

24. veebruaril toimus Eesti Vabariigi sünnipäeva puhul Tõrvas erinäolisi üritusi. Päeva kulminatsiooniks oli traditsiooniline talvine perepäev Tõrva keskväljakul, kus esines Kaunimate Aastate Vennaskond.

Päev algas juba kell 8 hommikul, mil Tõrva kesklinnas olevale Veskijärvele kogunesid kalastushuvilised, et pidada maha traditsiooniline kalapüügivõistlus Tõrva Tirk 2024.

Kell 10.00 toimus Tõrva gümnaasiumi pargis asuva Vabadussõja mälestusamba juures Eesti Vabariigi 106. aastapäeva tseremoonia kõnede ja pärgade asetamisega. Kõned pidasid Tõrva vallavanem Helen Elias, Kaitseliidu Valgamaa maleva Helme üksikkompanii pealik Riho Karu, õpetaja Arvo Lasting ja EKRE fraktsiooni esindaja Virgo Kosemets. Muusikalisi vahepalu pakkusid solistid Sirelin Meltsas, Marijanne Põhjala ja Ragnar Leeduks Maie Kala juhendamised. Pärjad asetasid Vabadussõja mälestusmärgi jalamile Tõrva vallavalitsus ja vallavolikogu, Kaitseliidu Helme üksikkompanii ja Naiskodukaitse Tõrva jaoskond, Tõrva noortevolikogu ning EKRE osakond Tõrvas.

Kell 11.00 kogunesid aktiivsed liikujad Tõrvaahju juurde, et üheskoos teha läbi meeleolukas tervisetund „Vabariiki terviseks!”, mida juhtis liikumisharrastuse treener Margis Sein.

Kell 12.00 oli Tõrva keskväljakul juba lõbus melu ning EV106 perepäev sai Toomas Lunge juhtimisel alguse. Kahtlemata oli üheks populaarsemaks atraktsioonis sõit Eesti lippudega ehitud veokikastis ning järjekord tekkis ka UTV ja ATV-ga sõitude tegemiseks.

Esinesid Tõrva Muusikakooli solistid Novella Hansoni juhendamisel, Tõrva Avatud Noortekeskuse bänd Zärtz, HOP Dance tantsukooli noored ja JJ-Street. Naiskodukaitse Tõrva jaoskond viis läbi hariva mälumängu KAHOOT! Keskkonnas, et tutvustada rakendust „Ole valmis” ning testida tõrvakate teadmisi. Lisaks pakkus külastajatele tegevusi Päästeamet, Kagu Vibuklubi, Kaitseliit ja Tõrva Avatud Noortekeskus.

Keskväljakule olid endale koha leidnud Mulgi Elamuskeskuse neljajalgsed asukad ning tutvuda sai Tõrva Gümnaasiumi õpilasfirmade tegevusega. Päeva lõpetuseks andis emeriithurmorite bänd Kaunimate Aastate Vennaskond meeleoluka ja humoorikate vahepaladega kontserdi.

Viimased uudised