Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Esmaspäeval, 7. detsembril külastab terviseameti peadirektor Üllar Lanno Narva haiglat ja Ida-Viru Keskhaiglat ning kohtub terviseameti ida regionaalosakonna teenistujate ja Ida-Virumaa regionaalse kriisikomisjoni liikmetega.

Terviseameti peadirektor Üllar Lanno sõnul on nii Ida-Virumaa haigestumus koroonaviirusesse kui tervishoiusüsteemi toimepidevus kriitilises seisus. „Oleme alustanud vabatahtlike tervishoiutöötajate värbamist Ida-Viru keskhaigla ja Narva haigla personaliküsimuste lahendamiseks,“ ütles Lanno, kelle sõnul on juba ainuüksi Narva haiglas ligi 100 töövõimetuslehel olevat töötajat. „Ida-Virumaa olukord on kriitiline igas mõttes. Selleks, et seda parandada, peavad jõud ühendama nii riigiasutused, omavalitsused, ettevõtted kui elanikud,“ lisas ta.

„Hea meel on näha, et Tartu Ülikooli Kliinikum on suurte jõududega tulnud Narvas ja Kohtla-Järvel asuvatele haiglatele appi ning piirkonnas olukorra lahendamiseks teevad tihedat koostööd lisaks Terviseametile kõik kohalike omavalitsuste -, politsei- ja päästetöötajad,” ütles Lanno ning lisas oma tänusõnad kõikidele tervishoiutöötajatele ennastsalgava panuse eest.

Ida-Virumaa SARS-CoV2 nakkusjuhtude arv 100 000 elaniku kohta on 967,5, ületades Eesti keskmist statistilist näitajat ligi 4-kordselt. Terviseameti ida regionaalosakonna jälgimisel üle 6400 inimese, kellest nakatunud on 1387 inimest.

Viimased uudised