Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Arvatavalt Kuressaare veevärgist põhjustatud kõhuhädad ei ole veel möödas ning teisipäeva jooksul ei tasu veel kraanivett juua, ütles terviseameti peadirektori asetäitja Mari-Anne Härma.

„Asi ei ole veel kontrolli all. Viimase ööpäeva jooksul pöördus Kuressaare haigla EMO-sse rohkem inimesi kui eelmisel ööpäeval,” ütles Härma teisipäeval „Terevisioonis”.

Teisipäevahommikuse seisuga oli viimase ööpäevaga pöördumisi 18, ööpäev enne seda tuli Kuressaare haiglasse kõhuhädadega 14 inimest.

„Uusi nakatumisi tuleb küll peale, aga olukord ei ole nii keeruline, Kuressaare haigla tuleb toime,” märkis terviseameti asejuht. Küsimusele, kui kaua peavad Kuressaare elanikud veel kraanivee joomisest hoiduma, vastas Härma, et teisipäeva jooksul tasub veel olla pudelivee peal ja kraanivesi enne joomist vähemalt 10 minutit läbi keeta.

Ta avaldas lootust, et teisipäeval laekuvad proovid näitavad juba e-coli bakteri kadumist veest ning õhtul saab teatada olukorra leevenemisest. Aga enne terviseameti teavitust ei tasu siiski Kuressaares veel kraanivett juua, rõhutas Härma.

Viimased uudised