Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Riho Terrase Eesti esindus

Yana Toom tegutseb jälle Eesti huvide vastu, edastab sotsiaalmeedias europarlamendi saadik Riho Terras (Isamaa).

Terras kirjutab:

Alles hiljuti kritiseeris ta Leedu seadusemuudatusi, mis lõid võimalusi ebaseadusliku sisserände tõkestamiseks. Juba aastaid räägib ta Euroopa koridorides hirmulugusid sellest, kuidas Eesti kiusab taga halli passi omanikke ning selle asemel tuleks kõigile Eesti kodakondsus poolmuidu anda. Nüüd on ta andnud üle petitsiooni, mis kritiseerib Eesti sissesõidukeeldu Venemaa kodanike suhtes.

Kahjuks ei tulene ükski nendest sammudest Yana Toomi naiivsusest, vaid see on teadlik ning süsteemne tegevus, mis ohustab Eesti julgeolekut. Toom üritab järjepidevalt tekitada kuvandit, et Eesti, Läti ja Leedu on riigid, kelle ainus eesmärk on tagakiusata Venemaa kodanikke. Samasugust narratiivi kasutavad ka Kremli telekanalid.

Eriti tasub aga silmas pidada, et juhul kui kõik eelpool nimetatud Toomi ettepanekud oleksid edukad, siis oleks sellel katastroofiline tagajärg Eestile. Antud petitsiooni kontekstis tähendaks see, et Eesti peaks hakkama soodustama sisserännet Venemaalt – seda olukorras, kus valdav osa venelastest toetavad Putini sõda Ukraina vastu, Ukraina laste küüditamist ja teisi sõjakuritegusid.

Tänast julgeolekuolukorda arvesse võttes on Eesti riigi õigus ja suisa kohustus kaaluda mistahes Venemaa kodanike riiki lubamist väga põhjalikult. Sisserände piiramise põhjuseid on täna kordades rohkem kui vastuargumente.

Viimased uudised