Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Maailma 32 riigi 239 teadlast nõuavad, et Maailma Terviseorganisatsioon WHO tunnistaks, et koroonaviirus levib õhu kaudu, leviku peatamiseks tuleks kanda siseruumides näomaski ning õhukonditsioneeridesse peavad olema paigaldatud filtrid.

Maailma Terviseorganisatsioon aga peab tõendeid viiruse leviku kohta õhu kaudu veel ebapiisavateks. Kui aga teadlaste väited paika peavad, tuleb hakata maski kandma igal pool siseruumides olenemata vahemaa hoidmisest, vahendab New York Times.

Ühtlasi tähendab teadlaste soovitus seda, et koolides, hooldekodudes, kortermajades ja büroohoonetes tuleb õhukonditsioneeridesse paigaldada spetsiaalsed filtrid. Teine võimalus on kasutada viiruse hävitamiseks siseruumides ultraviolettkiirgust.

WHO on seni andnud teada, et viirus levib väikeste piisakeste kaudu, mis lendavad välja suust või ninast, kui haige inimene aevastab või köhib. Teadlased aga on veendunud, et viirus levib veel väiksemate osakeste kaudu ja seetõttu on viirust õhus laiemalt.

Teadlased on välja selgitanud, et koroonaviirus suudab õhus püsida elujõulisena kuni kolm tundi ning plastik- ja metallpindadel kuni kolm päeva.

Varem on Hiina teadlased tuvastanud, et koroonaviirust esines näiteks haigla tualettruumides, kus oli kehv ventilatsioon.

Viimased uudised