Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tartu Ülikooli maskott Tiksu. Foto: Mairin Tann

Tänavu kevadel korraldas Kantar Emor 15–60-aastaste Eesti elanike seas järjekordse ülikoolide maineuuringu, millest selgus, et eri vanuses elanikud peavad riigi menukaimaks kõrgkooliks endiselt Tartu Ülikooli.  

Kõigist kõrgkoolidest meenus Tartu Ülikool spontaanselt esimesena 86%-le vastanuist, 15–24-aastastest noortest lausa 97%-le. Suurepäraseks või väga heaks peab Tartu Ülikooli mainet 84% ligi 1400 vastajast. 

Tartu Ülikooli õppeprorektoril Aune Valgul on hea meel tõdeda, et uuringu põhjal on ülikooli tuntuse alustalad esmaklassiline haridus, usaldusväärsus, kõrgetasemeline teadus ja edukad vilistlased. Ülikooli lõpudiplom on tööturul väga hinnatud ja heaks peetakse ka ülikooli rahvusvahelisust. 

Lisaks tipptasemel erialateadmiste pakkumisele luuakse ülikoolis aina enam võimalusi tulevikuoskuste omandamiseks ja praktilistes projektides osalemiseks. „Neid võimalusi on kasutatud nii Solaride’i päikeseauto ja ESTCube’i juures kui ka muudes üliõpilaste loodud või neid kaasavates ettevõtmistes. Tuleviku tööelus kasvava tähtsusega oskuste arendamine on ka ülikooli arengukava üks eesmärke. Praegu on näiteks käimasüleülikooliliste õppeainete konkurss, mille eesmärk on toetada loovuse, kestliku mõtteviisi, kriitilise mõtlemise ja digioskuste arengut,” rääkis Valk. 

Peale lõpetajate tubliduse on Tartu Ülikool hinnatud ka tiheda sisseastumiskonkursi poolest. „Igal aastal soovib Tartu Ülikooli astuda ligi 40% gümnaasiumilõpetajatest, kellest õpinguid saavad alustada umbes pooled. Julgustame siiski kõiki, kel kindel soov, ülikooli kandideerima,” lisas Valk. 

Avaldusi Tartu Ülikooli eestikeelsesse õppesse kandideerimiseks saab esitada veel 28. juunini. Vastuvõtuks on avatud 53 kõrghariduse esimese astme õppekava ja 49 magistriõppekava. 

Kantar Emor korraldab igal kevadel ülikoolide maineuuringu, kus uuritakse Eesti kõrgkoolide tuntust ja mainet Eesti elanike hulgas. Selle aasta märtsis ja aprillis tehtud küsitlusele vastas 1384 Eesti elanikku vanuses 15–60 eluaastat. 

Viimased uudised