Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: erakogu

Tartus suri traagilises autoõnnetuses 18-aastane Tšetšeeniast pärit maadleja Said-Magomed Tasukhanov, kes oli vaatamata oma noorele eale tulnud juba viis korda Soome meistriks.

Noormees suri laupäeva õhtul vaatamata arstide pingutustele. Ta sai viga teisipäeval Tartus toimunud liinibussi ja sõiduauto kokkupõrkes.

Kaks kuud tagasi sai Tasukhanov Soome kodakondsuse ning sel suvel treenis ta sünnimaal Tšetšeenias, et valmistuda esimesteks rahvusvahelisteks võistlusteks Soome lipu all. Õnnetuse hetkel oli ta teel tagasi Soome.

Helsingi maadlusselts Helsingin Paini-Miehet r.y. on pannud sotsiaalmeediasse järelhüüde, milles märgitakse, et „pole sõnu, et väljendada kurbust, mis tabas täna peret ja meie seltsi. Said-Magomed Tasukhanov lahkus laupäeval hilja õhtul. Oma 18-aastasele eale vaatamata oli ta tulnud maadluses viiekordseks Soome meistriks. Helsingi maadlejad jäävad leinama seda poissi, kel oli alati sära silmanurgas, kes oli andeks ja tark. Ta oli abiks noorematele maadlejatele ja juhendas neid. Said sai Soome kodakondsuse 2 kuud tagasi, treenis Tšetšeenias, et esimest korda esindada Soomet. See on kõik nii vale….”

Viimased uudised