Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Tartu LV
Laupäeval avati Tartus teine koroonaviiruse testimistelk, mis asub augustis laululava parklas avatud telgi kõrval. 
Tartu abilinnapea Mihkel Leesi sõnul on oluline, et tartlased ja Tartusse testima suunatud inimesed saaksid teenindatud võimalikult operatiivselt ja turvaliselt. „Linn on aidanud rajada testimistelkide tööks vajalikud kommunikatsioonid ning palganud G4S turvafirma töötaja, kes suunab inimesi ja aitab hoida testimisjärjekorda,“ lausus Lees.
Qvalitase juhi Tõnu Velti sõnul avati teine telk, et muuta testimine Tartus kiiremaks. „Oleme lisatelgi mehitanud täiendavate proovivõtjatega, mistõttu pääsevad Tartus inimesed rutem testima ja saavad ka tulemused kiiremini. Lisaks võimaldab lisatelk kiirreageerimist ja kohest valmidust veel suuremaks testimiseks, juhuks kui Tartu piirkonnas peaks saabuma hüppeline viiruse leviku tõus,” ütles Velt. Ta lisas, et Qvalitase renditud lisatelk annab ka jala kohale tulnud inimestele võimaluse seista vihma ja lume eest varjus.
Testimistelki on oodatud ainult perearsti saatekirjaga patsiendid ning aja saab broneerida pärast perearsti saatekirja saamist veebilehel koroonatestimine.ee või oodata kõnekeskuse kõnet, millega pakutakse aega hiljemalt järgmiseks päevaks.
Jala testimistelki saabuvad inimesed eraldatakse turvalisuse kaalutlustel autorivist ja kutsutakse telki või telgile lähemale autode kõrvale. Seejuures tuleb pidada silmas 2+2 distantsireeglit ning rangelt soovituslik on kanda maski. Kuna testimispunktides võib tulla ette hetki, kus kõik ei mahu turvalist distantsi pidades telgi alla varju, tuleks kanda ilmastikusobivaid riideid.
Proovid viib SYNLAB Tallinna laborisse ja inimesed saavad vastused 24-48 tunni jooksul digilugu.ee keskkonnas või uuest TESTi mobiilirakendusest, mis tuleb alla laadida testi.me leheküljelt.
Testimisele pääsemise info on leitav koroonatestimine.ee leheküljel ja koroonaviiruse kohta laiemalt terviseamet.ee.
Qvalitas Arstikeskus aitab inimestel testimisele pääseda avaliku testimise organisatsiooni partnerina võttes ninaneelu proove lisaks Tartule ka Võrus, Pärnus ja detsembrist ka Viljandis.
Kommentaarid

Viimased uudised