Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tartu Ülikooli kevadjooks. Foto: Andres Tennus

Täna, 10. aprillil kell 19 antakse start teist korda toimuvale Tartu Ülikooli kevadjooksule. Võidu eest heitlevad ka maailmas nime teinud Eesti sportlased.

Viie kilomeetri pikkune rada algab Tartu Ülikooli spordihoone kõrvalt ning kulgeb mööda Emajõe äärt Raekoja platsini ja tagasi. Distantsi on võimalik läbida endale sobivas tempos nii joostes kui ka kõndides.

Peakorraldaja Janelle Uibokandi sõnul on kevadjooksu eesmärk pakkuda kõigile spordinaudingut. „Eelmisel aastal alguse saanud kevadjooksu traditsiooniga tahame tuua inimesed liikuma ja linna ilu nautima,” rääkis Uibokand.

Lisaks ülikooliperele ja linnarahvale võtavad kevadjooksul mõõtu silmapaistvad Eesti sporditegelased, sealhulgas laskesuusatamise suvebiatloni maailmameister Tuuli Tomingas, olümpiasportlane ja laskesuusatamise treener Indrek Tobreluts, tuntud jooksjad Karel Hussar, Liis-Grete Arro, Laura Maasik ja Enari Tõnström ning pikamaajooksja Lily Luik.

Lisaks üldarvestusele selgitatakse välja kõige kiiremad üliõpilased ja kõige kiirem kõrgkool. Peale võitjate autasustamise jagatakse ka loosiauhindu ja pakutakse meelelahutusprogrammi. Esinevad Tartu Ülikooli tantsutüdrukud ning õhtut juhib tuntud laskesuusataja, kaitseväelane ja spordikommentaator Margus Ader.

Sel aastal on kevadjooksul ka suur soojendus- ja taastumisala, kus osalejad saavad kasutada massaažirulle ning katsetada kompressioonsaapaid.

Jooksuhuvilistel, kes ei ole veel jõudnud registreeruda, on võimalik osta enne ürituse algust kohapealt 25-eurone pilet. Lisateavet leiab Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi kodulehelt.

Viimased uudised