Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Täna, 16. mail algab kolmas üle-eestiline jutuvestmisfestivali Ööbikuööd. Festivali keskseks ideeks on kuulamine kui kogukondi liitev praktika.

Kuue päeva raames toimub rohkem kui 120 üritust 15 maakonnas. Festivalil on tähelepanu ka Eesti väikekeeltel, mis on piirkondlike identiteetide alustalaks. 

Festivali avaüritus algab kell 20.00 Viljandi järve rannas lavastusega „Lõkkelood”. Tartu Üliõpilasteater toob Viljandi järve lõkkeplatsile muinasjutuvestjateatri, kus publik viiakse läänemeresoome ja soome-ugri rahvaste kodu ning metsa aineliste juttude maailma. 

Lisaks külastab festivali Hollandi jutuvestja Pauline Seebregts ja paljud Eestimaa armastatud jutuvestjad nagu Polina Tšerkassova, Piret Päär, Jaak Känd, Erki Kaikkonen jpt. Samuti esinevad festivalil kirjanikud Lauri Räpp, Epp Petrone, Erle Mägi, Rein Sikk ning au sees on paljud kohapärimuse tundjad, folkloristid ja muusikud.

„Jutuvestmine puudutab meie hingekeeli lapse, noore ja täiskasvanuna. Seega on meie sooviks, et ükski sihtgrupp ei jääks lugude kuulamise maagilisest köidikust välja. Nii leiab igaüks endale midagi, ole sa teatrilemb, matkasõber, laps või lapsevanem, uma keele ja kultuuri sõbõr, linnuhuviline, kirjandusgurmaan, saunasell, teoloogiahuviline, paindlik jooga armastaja, nostalgia sõber, klassikaline või tulevane jutuvestja. Mitmekülgsest programmist leiab endale kindlasti midagi, mis kõnetab,” ütles Eesti Rahvakultuuri Keskuse suulise pärandi spetsialist Helena Käbin. Lisades, kui mõni unetu on magama jäämiseks kasutanud Ööülikooli salvestuste uinutavat häält, siis saab seda võlujõudu taaskord kogeda, sest festivali raames salvestatakse Lauri Õunapuu ja Lauri Sommeri Ööülikooli vestlus teemal „Sammaldunud lood ja laulud”.

Jutuvestmisfestival Ööbikuööd on loodud jutuvestmise kui ajatu ja olulise kultuurilise nähtuse tähelepanu keskpunkti tõstmiseks ja meie elava pärandi kogemiseks mitmetes erinevates vormides.

Jutuvestmisfestival Ööbikuööd korraldab Eesti Rahvakultuuri Keskus ja oma toetava õla on alla pannud paljud omavalitsused, lasteaiad, koolid, rahvamajad ja kogukonna liikmed üle Eesti.

Rohkem infot festivali kava kohta leiab SIIT

Viimased uudised