Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Vikipeedia

Kuigi siseminiser Mart Helme ütles eile, et tänasest on politseijuht töölt vabastatud ning siseministri kohusetäitja Martin Helme püüdis eile politseijuhti ametist kangutada, on politseijuht täna endiselt ametis.

Erinevalt siseministri lubadusest mingit distsiplinaarmenetlust politseijuht Elmar Vaheri suhtes algatatud pole, edastab Postimees.

PPA pressiesindaja Tuuli Härson ütles Postimehele, et Elmar Vaheri vastu väidetavalt algatatud distsiplinaarmenetluse kohta ei ole politseil uut infot.

„Elmar Vaher on tavapärasel tööl ja viibib Ida-Virumaal,” ütles Härson. Täna on nimelt Vaheril kavas erinevate politseibüroode üksustega kohtumine, mis peaks võtma terve päeva.

Siseministeeriumi kommunikatsiooninõunik Karel Hanni kinnitas samuti, et mitte mingisugust distsiplinaarmenetlust Elmar Vaheri kohta algatatud ei ole.

„Ei, sellist dokumenti ei ole ja ma ei tea ka, et üldse midagi sellist praegu ettevalmistamisel oleks,” ütles Hanni. Ta lisas, et juhul kui peaks juhtuma, et menetlus Vaheri suhtes siiski algatatakse, siis informeerib ministeerium avalikkust.

„Me teame, et avalik huvi on olemas,” sõnas Hanni.

Siseministeerium andis teada, et siseminister Mart Helme ja peaminister Jüri Ratas kohtuvad kolmapäeval, 21. augustil. Seni Politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaheri küsimuses mingisugust menetlust ei toimu.

Viimased uudised