Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Twitter

Täna kolmapäeval, 24. mail suri oma kodus Šveitsis Zürichi lähedal Küsnachtis laulja Tina Turner, kelle särisev vokaal, seksuaalne magnetism ja plahvatuslik energia tegid temast unustamatu live-esineja ja kõigi aegade ühe edukaima salvestusartisti. Ta oli 83-aastane.

Tema publitsist Bernard Doherty teatas surmast avalduses, kuid ei toonud põhjust välja. Tal oli viimastel aastatel insult ja ta oli teadaolevalt hädas neeruhaiguse ja muude haigustega, vahendab New York Times.

Proua Turner alustas poole sajandi pikkust karjääri 1950ndate aastate lõpus, käies veel keskkoolis St Louisis, Illinoisi osariigis, kui ta hakkas laulma koos Ike Turneri ja tema bändiga Kings of Rhythm. Alguses esines ta vaid aeg-ajalt, kuid peagi sai temast grupi staar – ja härra Turneri naine. Oma võimsa bluusiliku hääle ja meeletu tantsustiiliga jättis ta kohe mulje.

Nende ansamblist, mis peagi nimetati ümber Ike ja Tina Turner Revue’ks, sai nn chitlini ringi üks peamisi tuuritavaid souli esinejaid mustanahaliste esinejate paikades. Pärast seda, kui Rolling Stones kutsus grupi enda soojendusbändiks 1966. aastal Suurbritannia tuuril ja 1969. aastal Ameerika turneel, hakkasid valged kuulajad grupile tähelepanu pöörama.

Kui Ike ja Tina Turner Revue oli edukas, siis Ike ja Tina Turneri abielu mitte. Hr Turner oli kuritahtlik. Pärast seda, kui naine oma 30ndates eluaastates abielust põgenes, jäi tema karjäär kõikuma. Kuid tema 1984. aastal ilmunud sooloalbum „Private Dancer” tõi ta taas tähelepanu keskpunkti ja tõstis ta pop-stratosfääri.

Töötades koos nooremate laulukirjutajatega ja toetades sujuvat sünteesitud heli, mis andis särava ümbrise tema toorele, tungivale vokaalile, esitas ta kolm ülimat hitti: „Private Dancer”, mille kirjutas Mark Knopfler Dire Straitsist; “Better Be Good to Me”; ja “What’s Love Got to Do With It.”

Viimased uudised