Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: twitter

Rootsi pealinnas Stockholmis kogunesid täna laupäeval, 6. märtsil tänavale sajad inimesed, et avaldada meelt koroonapiirangute vastu. Vigastada sai 6 meeleavaldust maha suruma läinud politseinikku.

Rootsis on keelatud kõik üle 8 inimesega kogunemised sellele vaatamata tuli Stockholmi kesklinna kokku inimesi üle terve Rootsi, Aftonbladet.

Rootsis möllab koroona kolmas laine ja nakatumiste arv on iga viimase nädalaga kasvanud. Valitsus on piiranguid kogu aeg karmistanud.

Meeleavalduse organisaator Filip Sjöström ütles, et tänavale on oodata üle 2000 inimese. Inimesi organiseeriti Facebooki kaudu.

10 miljoni elanikuga Rootsis tuvastati reedel, 5. märtsil 4831 koroonaviirusega nakatumist ja registreeriti 26 koroonasurma. Rootsis, kus eelmisel aastal hoiduti piirangute kehtestamisest on nii nakatumiste kui koroonasurmade arv palju suurem kui teistes Põhjamaades.

Eelmisel kuul piirati Rootsis söögikohtade lahtiolekuaegu ning poodide klientide arvu. Rootsi ametivõimud on hoiatanud, et kui nakatumiste arv kasvab, siis piiranguid karmistatakse.

Kommentaarid

Viimased uudised