Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Statistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu 2024. aasta jaanuaris 766 miljonit eurot. Võrreldes eelmise aasta sama kuuga vähenes müügitulu püsivhindades 7 protsenti.

Statistikaameti analüütik Johanna Linda Pihlak ütles, et kui detsembris vähenes müügitulu eelmise aasta sama ajaga võrreldes 5%, siis jaanuaris langus mõnevõrra kiirenes. „Müügitulu vähenemist mõjutasid jaanuaris enim tööstuskaupade kauplused, kus müügitulu kahanes 2023. aasta sama kuuga võrreldes 13%,” lisas Pihlak.

Tööstuskaupade kauplustest vähenes müügitulu kõige rohkem (27%) posti või interneti teel kaupu müüvates kauplustes. Müügitulu kahanes 20% majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes, 16% kasutatud asjade kauplustes ja väljaspool kauplusi ehk kioskites, turgudel ning otsemüügil. Samuti vähenes müügitulu 9% tekstiilitoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes, 9% muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus kaubeldakse peamiselt arvutite ja nende lisaseadmete, raamatute, sporditarvete, mängude, mänguasjade ja muuga, 3% muudes spetsialiseerimata kauplustes, kus on ülekaalus tööstuskaubad (nn kaubamajad) ning 1% apteekides ja kosmeetikatarvete kauplustes.

Toidukaupade kaupluste müügitulu vähenes eelmise aasta jaanuariga võrreldes 6%, mootorikütuse jaemüügiga tegelevate ettevõtete müük aga kasvas 9%.

Detsembriga võrreldes vähenes jaekaubandusettevõtete müügitulu jaanuaris 22%. Tegemist oli tavapärase langusega, mis järgneb jõulude ja aastavahetuse suurmüükidele. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal vähenes müük eelmise kuuga võrreldes 3%.

Viimased uudised