Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Geiparaad. Kuvatõmmis

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo avas eile õhtul Fotografiskas tänavuse Baltic Pride kultuurifestivali vikerkaarekangelaste gala, kus tunnustati inimesi, kes on oma sõnade ja tegudega Eesti LGBT+ inimeste elu edendanud.

„Abieluvõrdsus loob meie ühiskonda juurde võrdsust laiemalt ja olen tänulik, et LGBT+ kogukond on kõikide nende aastate jooksul olnud nõnda mõistev ja kannatlik. Kuigi tegemist on tehniliste õigusruumi muudatustega, on need siiski märgilised ning taandavad loodetavasti ka põhjendamatuid hirme. Ühesugused õigused kõigile on midagi nõnda elementaarset, et need diskussioonid on oma sisult kuulunud tegelikult samuti taasiseseisvunud Eesti algusaastatesse,” sõnas sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo.

Tänavu pälvisid vikerkaarekangelaste tunnustusmärgi Andreas Kalkun (akadeemiline ja teadustegevus), Sveta baar (äri ja ettevõtlus), Alana Proosa (oma hääl ehk kogukond iseendast), Advokaadibüroo Liverte (poliitika, seadusloome, valitsus), Signe Riisalo (poliitika, seadusloome, valitsus), Praxis (meedia, kampaania, teavitustöö), Triin Käpp (eetika, moraal ja religioon), Peemoti keskus (haridus ja noorsootöö), Q-Space (kultuur), Mairi Kaha (vaimne tervis, meditsiin), Laura Barbo (tiivustaja) ning Geikristlaste Kogu (elutööpreemia).

Baltic Pride on LGBT+ kultuurifestival, mis toimub kordamööda Baltimaade pealinnades: Tallinnas, Riias ja Vilniuses. Viimati toimus Baltic Pride Tallinnas 2017. aastal.

Pride kuul tähistatakse LGBT+ kogukonda ja kultuuri, juhitakse tähelepanu LGBT+ inimeste õigustele ning mitmekesisuse, eneseväljenduse ja võrdõiguslikkuse olulisusele. Pride’i kuu päritolu ulatub tagasi 1969. aasta juunikuusse, kui New Yorgis toimus Stonewalli ülestõus.

Viimased uudised