Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Presidendi kantselei/ Raigo Pajula

President Alar Karis saadab tänavu Eesti inimestele ja välismaale ligi 1800 pühadekaarti, mis kannavad eelkõige põlvkondade ühendamise ja kaasamise sõnumit. Jõulukaardi kujundas illustraator Lumimari.

Jõulukaardi idee on siduda põlvkondi, noori ja vanemaid, innustada kõiki koos tegutsema ning mitte kedagi kõrvale jätma. Kunstnik annab illustratsiooniga edasi sõnumi, et iga inimene on oluline ja selles olulisuses oleme me kõik võrdsed ning et tähtsad on julgus ja algatus. Valge lumi sümboliseerib tuleviku lootust ja pimedusest valgusse kulgemist.

„Minu jaoks on oluline teema kodanikualgatus. Oma ajaloolise tausta ja temperamendi tõttu kipume konflikti kartes vaikima. Soovin, et iga inimene mõistaks: tal on õigus ja võimalus rahumeelsel moel sekkuda ning seeläbi meie riigi tulevikku muuta,” sõnas kaardi kunstnik Lumimari.

Riigipea jõulukaardid trükkis keskkonnasõbralik trükikoda Ecoprint 100 protsenti taastoodetud paberile looduslike vaikude ning õlide baasil valmistatud trükivärvidega. Pühadetervitus on kaardil eesti ja inglise keeles.

Viimased uudised