Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.

Riigikogu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna, Eesti Keskerakonna ja Isamaa fraktsioonid on seisukohal, et peaminister Kaja Kallas peaks avalikult vabandama oma väljaütlemiste eest Vikerraadio eetris ja Riigikogu infotunnis, kus ta võrdles opositsiooni tegevust Putini Venemaa, Adolf Hitleri ja KGB-ga.

Riigikogu opositsioonifraktsioonide ühine vastuseis enne valimisi tõstetud peretoetuste kärpimisele ning valijate eest kiivalt varjatud maksutõusude kiirkorras läbisurumisele on põhiseadusest tulenev õigus. Opositsiooni roll ei ole valitsuskoalitsiooni poliitikale takka kiita, vaid oma maailmavaate ja valijate eest seista. Võrrelda opositsiooni tegevust Venemaa käitumisega enne Ukrainale kallaletungi, Adolf Hitleri aegse Saksamaa ja nüüd Riigikogu infotunnis ka KGB läbirääkimiste taktikaga, on täiesti lubamatu.

Poliitiline olukord riigis ja parlamendis on niigi pingeline ning koalitsiooni jõumeetodid opositsiooni tasalülitamiseks on omavahelisi suhteid veelgi halvendanud. Sellises olukorras tuleks peaministril pingutada erakondade ülese kompromissi leidmise nimel, mitte omalt poolt veel õli tulle valada. Valitsusjuhina on Kaja Kallase kohustus olla eeskujuks nii poliitilise kultuuri hoidmisel kui oma sõnade eest vastutamisel. Seetõttu on Riigikogu opositsioonierakonnad seisukohal, et peaminister Kaja Kallas peaks avalikult vabandama.

Riigikogu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon

Riigikogu Eesti Keskerakonna fraktsioon

Riigikogu Isamaa fraktsioon

Kommentaar:

Opositsoon võiks Kaja kohtusse anda laimu eest. Tundub, et Eesti ongi kindlates reformistide kätes: sõimad ja mõnitad, keda tahad.

Viimased uudised