Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Riigikantselei
Riigikantselei saatis kooskõlastusele Vabariigi Valitsuse seaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu, millega nimetatakse ümber reformitavad ministeeriumid ning nähakse ette õiguslikud alused töötajate ja ametnike üleviimiseks.

„Ministeeriumite ümberkorraldamise eesmärk on tagada tulemuslikum rohepööre ja ühtlasem regionaalareng, samuti  paindlikum ja kokkuhoidlikum riigivalitsemine,” ütles riigisekretär Taimar Peterkop.

Seaduse muudatusega korraldatakse keskkonnaministeerium ümber kliimaministeeriumiks, majandus- ja kommunikatsiooniministeerium majandus- ja infotehnoloogiaministeeriumiks ning maaeluministeerium regionaalministeeriumiks. Rahandusministeeriumi regionaalvaldkonda puudutavad ülesanded lähevad rahandusministeeriumilt üle regionaalministeeriumile ning sotsiaalministeeriumi töö- ja sotsiaalvaldkonda puudutavad ülesanded majandus- ja infotehnoloogiaministeeriumile. Sellest tulenevalt muudetakse ka ministeeriumide valitsemisala ülesandeid ja valitsusasutuste alluvust.

Muudatuse jõustudes viiakse ministeeriumite töökohad üle terviklike meeskondadena ja kehtivatel tingimustel. Kompetentside ülevaatamine ja teenistuskohtade vajalikkust ja tingimusi hinnatakse hiljem. Senise keskkonnaministeeriumi ja maaeluministeeriumi töökohad viiakse üle ministeeriumide ühishoonesse Suur-Ameerika tänaval.

Ministeeriumide ümberkorraldused on kavandatud jõustuma 1. juulil.

Viimased uudised