Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Raigo Pajula/ Presidendi Kantselei

President Alar Karis ütles kohtumisel NATO sõjalise komitee juhi admiral Rob Baueriga, et Madridis tehtud otsuste kiire ja täielik rakendamine on hädavajalik. „Eesti jaoks on oluline, et NATO üksused oleksid Eestit valmis kaitsma võimaliku sõjalise konflikti esimesest hetkest. See tähendab muuhulgas, et selleks peavad olema planeeritud konkreetsed üksused,“ ütles president Karis.

Eesti riigipea sõnul näitab Venemaa sissetung Ukrainasse, et NATO on Euroopa julgeoleku jaoks jätkuvalt ülioluline. „Olen kindel, et ainult Lääne sõjaline ülekaal heidutab Moskvat,“ ütles president Karis kohtumisel. „See, et Venemaa väed pole Ukrainas oma eesmärke saavutanud, ei tähenda, et Venemaa sõjaline oht oleks kadunud ja seetõttu ei tohi me valvsust kaotada.“

President Karis ütles admiral Bauerile, et eestlaste toetus NATO-le on alati olnud väga kõrge. „NATO jääb Eesti sõjalise kaitse nurgakiviks,“ ütles president Karis ja tänas liitlasi kiire reageerimise eest veebruaris teravnenud julgeolekuolukorras.

President Karis tõi välja Eesti tegevuse sõjalise kaitse tugevdamiseks. „Mõistame hästi, et peame ka ise rohkem pingutama. Valitsus on eraldanud lisaraha uute sõjaliste võimete kiireks väljaarendamiseks. Meie eesmärk on luua diviisi raamistik, mis võimaldaks liitlaste vägedel sujuvalt koos tegutseda Eesti kaitseväega,“ ütles Eesti riigikaitse kõrgeim juht.

Rääkides alliansi laienemisest avaldas president Karis lootust, et Soome ja Rootsi saavad võimalikult kiiresti NATO täisliikmeteks. „See avardab alliansi võimalusi oluliselt ning tihendab ka regionaalset kaitsekoostööd. Oluline on käsitleda Läänemere piirkonda sõjaliselt ühtse ruumina,“ ütles Eesti riigipea.

Homme õhtul võtab president Karis sõna NATO sõjalise komitee konverentsi avatseremoonial.

Viimased uudised