Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Raigo Pajula/ Presidendi kantselei

President Alar Karis andis Kadriorus üle Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu sotsiaaltöö preemia Eesti Fenüülketonuuria Ühingule, kus vabatahtlikud alustasid 28 aastat tagasi tööd fenüülketonuuriat põdevate inimest heaks ja pakuvad praegu abi ka teistele harva esinevate ainevahetushaigustega inimestele.

Eesti riik on oma idee algusest käivitunud ja püsinud paljuski missioonil. Olulisimad algatused ja liikumised – alates laulupidudest lõpetades „Teeme ära!“-kampaaniaga – on sündinud missioonitundlike inimeste vaba tahte ja pühendumise pinnalt,“ ütles riigipea preemiat üle andes. „Selliste inimeste töö ja panus on hindamatud. Selle töö tasu pole võimalik rahas mõõta.“

President Karise sõnul on Fenüülketonuuria Ühingu kogukond väike, aga ühtehoidev. „Nende tegevus põhineb üksteisest hoolimisel ja aitamisel, nõrgemate aitamisel ja tugevate vedamisel, parimatel teadmistel ja pideval arengul, soovil teha maailma paremaks,“ sõnas president Karis. Riigipea lisas, et hindab kõrgelt ka ühingu pühendunud tööd COVID-i kriisis ja Ukraina toetamist praeguse sõja ajal oma abisaadetistega.

Ühingu nimel võttis preemia vastu Ann Õun. Sotsiaaltöö preemia suurus on 5000 eurot ja seda rahastab Cleveron.

Eelmisel aastal pälvis presidendi sotsiaaltöö preemia arenguprogramm SPIN, varasemalt on preemia saanud Viljandi Haigla sõltuvushaigete ravi- ja rehabilitatsioonikeskus ja MTÜ Peaasjad.

Preemia statuudi ja varasemate laureaatidega saab tutvuda siin.

Viimased uudised