Hetk laupäevasest Balti liiga vastasseisust Põlva Serviti ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi vahel. Foto: Helin Potter

Käsipalli Balti liiga jätkus laupäeval teise vooru mängudega. Põliste konkurentide vastasseisus oli Põlva Serviti 26:24 (15:10) parem HC Kehra/Horizon Pulp&Paperist. Viljandi HC sai hooaja avavõidu, olles 29:28 (14:14) üle SK Tapa/N.R. Energy’st.

Balti liiga teine voor kestab kogu nädalavahetuse, lätlased alustasid mängudega eile. Eesti klubidel on ainsana kaks kohtumist peetud – Servitil juhib täiseduga, Kehral ja Viljandil on kaks silma ning sel nädalal Balti liigas debüteerinud Tapa pole veel punktiarvet avanud.

Mängu kontrollinud Serviti sai kaheväravalise võidu

Põlvas kohtunud Eesti käsipalli viimaste aastakümnete valitsejad Serviti ja Kehra võitsid mõlemad kolmapäeval hooaja avamängu. Põlvalastele tuli see kalli hinnaga, sest kohtumises SK Tapa vastu sai lõpuminutitel vigastada Henri Sillaste ja jääb pikemaks ajaks platsilt eemale.

Serviti registreeriski täiendustena mõnda aega tippspordist eemal olnud ekskoondislased Mario Karuse ja Siivo Soku. Kehragi polnud täiskkoosseisus, sest puudus Sigmar Seermann ning kogenud Janar Mägi käis meeskonda aitamas vaid kaitsetöös.

Võõrustajad alustasid paremini, kuid 4:2 eduseisul jooksis rünnakumootor kinni. Tosina minutiga visati vaid üks värav ning Kehra sai pärast Dmõtro Jankovski kaht tabamust 17. minutil ette 7:5. Siis lükkas Serviti sisse järgmise käigu ja kohe veel teisegi. Esmalt visati neli järjestikust väravat ja juhiti 9:7.

Seisul 10:9 korrati sama ja 27. minutil tegi Mathias Rebane kiirrünnaku järel 14:9. Teist poolaega 15:10 eduseisul alustanud Servitil suurendasid Rebane ja Otto Karl Kont seda veelgi. Vahe püsis vägagi pikalt nelja ja kuue värava vahel, kuniks Vladislav Naumenko kiirrünnakust 51. minutil seisuks 23:20 tegi.

Lähemale sai Kehra alles lõpusekundil ja Serviti võttis 26:24 võidu. Rebane viskas võitjate kasuks seitse ning Kont ja Carl-Eric Uibo neli väravat. Kaotajate poolel tabasid Naumenko ja Indrek Normak seitse ning Jankovski neli korda.

„Enamik mängust oli meie kontrolli all, võinuks suuremaltki võita, kuid patustasime ikka hirmsa hulga pallikaotustega. Praaki oli rohkem kui kolmapäeval, aga samas saime distantsilt hästi sisse ja tervikuna oli realiseerimine hea,” summeeris Serviti peatreener Kalmer Musting.

Rasmus Ots aitas tagasitulekumängus Viljandi võidule

Viljandis tõi kodumeeskond publiku ette kaheaastase pausi järel Rasmus Otsa. Eesti koondise pikaaegse esiväravavahi üleminekupaberid Saksamaalt said korda ning suvel 28-aastaseks saanud puurivaht alustas kahe tõrjega ja hoidis tapalasi üle viie minuti nulli peal. Avapoolaeg möödus siiski väga võrdses lahingus.

Mulgid juhtisid pikalt ühe-kahe väravaga, kuid Tapa tihendas kaitset ja õnnestus rünnakulgi. Heasse hoogu sattus Aleksander Oganezov, visates külaliste kasuks neli väravat järjest ning kaks minutit enne poolajavilet juhtis Tapa 14:12. Kiirelt vastasid Volodimir Maslak ja Oliver Ruut, Ots tegi topelttõrje ning puhkama mindi viigiseisul.

Teist pooltundi alustas Viljandi paremini, sai kahega ette, ent Tapa jõudis korduvalt viigini. Siis tegid võõrustajad vähem kui kolme minutiga 4:0 vahespurdi ja juhtisid 43. minutil 21:17. Hästi leiti paremalt äärelt Ruut ja kiirrünnakuid realiseeris järjekindlalt Mikk Varik. Tapa lähenes vaikselt, aga kindlalt ja 51. minutil tuli Rail Ageni viskest uuesti viik 22:22.

Lõpuminutid kuulusid siiski jälle mulkidele ning ehkki Marten Saar vähendas 30 sekundit enne lõpuvilet vahe minimaalseks, viigiväravaks aega polnud – Viljandi sai 29:28 võidu. Varik viskas kuus, Ruut ja Hendrik Koks viis väravat, tapalastel tabas Oganezov kaheksa ning Saar ja Vahur Oolup kuus korda.

„Rabe ja närviline mäng oli, aga parem esitus kui kolmapäeval Kehra vastu. Pallikaotusi tegime vähem, ent endiselt ei saa rahul olla, et kokkulepitud asjadest platsil kinni ei peeta. Rasmuse tulek meeskonda toob meile kahtlemata kindlust ja positiivsust. Ta nõuab endalt palju ja sunnib teisigi pingutama,” analüüsis võiduka meeskonna peatreener Marko Koks.