Käsipalli meeste meistriliigas peeti neljapäeva õhtul kaks pingelist kohtumist, 10. vooru viimased. Üllatuse valmistas kõrgliiga uustulnuk Põlva Coop, alistades HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi 32:31 (19:12)! Viimsis sai kohalik HC Viimsi/Tööriistamarket jagu hästi võidelnud SK Tapast 34:30 (16:12).

Peamiselt noortest koosnev Coop oli korra kehralasi tänavu juba üllatanud, siis karikavõistluste avaringi korduskohtumises, ent esimeses omavahelises liigamängus jäädi oktoobris kümne väravaga alla. Neljapäeva õhtul ei lubatud koduses Mesikäpa hallis 11-kordset Eesti meistrit Kehrat aga kordagi juhtima!

Võrdse alguse järel oli Coop esimese veerandtunni lõpuks peal 9:5, peagi ka 13:8 ja 15:10. 17aastase Mathias Rebase karistusvise 29. minutil kasvatas edu seitsmeväravaliseks ning poolaja võitis Coop 19:12. Hästi toetasid nooremaid mängumehi endised Serviti mehed Priit Jõks ja Andreas Rikken.

Teisel pooltunnil tundus korraks, et kohtumise saatus otsustatakse kiirelt – Coop kasvatas edu veelgi ja juhtis 41. minutil juba 24:15! Siis hakkas Kehra jõudsalt vahet vähendama, aga viis minutit enne lõppu juhtis Coop veel 29:24. Väravad Kaspar Leesilt, Indrek Normakult ning pärast Coopi treeneri Kalmer Mustingu time-out’i ka Abdel Djalil Machoult ja põlvalaste edu oligi minimaalne!

Jõks ja Mihkel Muld tegid seisuks 31:28, kaks väravat Normakult aga 31:30! Tõnis Kase viskas 32:30 ja Leesi viimane tabamus kaunistas kehralaste kaotusnumbrid minimaalseks. Jõks panustas võitu 8, Kase 7 ja Rikken 5 väravaga. Kehral tabasid Lees 9, Normak 5, Machou ja Anton Borovski 4 korda.

Mänguõhtu teises kohtumises võõrustas HC Viimsi/Tööriistamarket SK Tapat. Kodumeeskonnal puudusid mitmed põhimehed, ent sellest hoolimata asuti 3:0 ette. Tapalased tulid järgi ja 19. minutiks oli pärast 16aastase Ivary Volkovi väravat tablool viiginumbrid 9:9.

Platsil käis algusest peale ka omamoodi individuaalne duell, sest näiteks tolle 9:9 seisu ajaks olid kaks treeningkaaslast Audentesest ehk Otto Karl Kont Viimsi poolel ja Vahur Oolup Tapa eest visanud vastavalt kuus ja seitse väravat! Kodumeeskond tegi aga 5:0 spurdi ja hoidis edu poolajavileni – 16:12.

Tapa tuli riietusruumist hea isuga ja suutis neljal korral viia kaotusnumbrid minimaalseks, ent viigini ei jõutud kordagi. Tasavägise kohtumise võitis Viimsi 34:30. Kont viskas lõpuks võitjate kasuks 12 väravat, Mihkel Tamm lisas 6, Arlo Talmar ja Aleksander Oganezov 5. Tapa poolel oli üleplatsimeheks Oolup 14 tabamusega, Gert Trofimovi arvele jäi 5 ja Kert Kähari kontosse 4 väravat.