Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Facebook

Valga linnas elav vanaema ärkas täna, laupäeva varahommikul aiamaalt tulnud häälte peale. Ärgates arvas ta, et tema õuele on tikkinud vargad, kuid tegelikult vaatasid talle vastu kaks naaberaias maasikaid nosinud mesikäppa.

Sellise vaatepildi peale kutsus ta kohale oma lähikondsed, kes said kahte karumõmmi lähedalt uudistada.

Loomad pildistas üles lapselaps Monika, kes märkis, et karude saabumist märgati umbes kella 5 ajal hommikul ning mõmmikud lahkusid kella 8.30 ajal. Ootamatu külaskäik oli elamus tervele perele, eriti 11-aastasele lapsele, kellele loomaaed koduaeda jalutas.

Natukene tunti siiski karude ees ka aupaklikkust, üks karudest mörigas pealtvaatajate peale. Üks karudest ronis muuhulgas aia kõrval asuva puu otsa, mispeale pererahvas kartis, et karu plaanib aeda sisse hüpata.

Karud asjatasid rahulikult omaette edasi, näis suisa, et nad otsisid magamiskohta. Vanaisa sai suisa hommikukohvi karude saatel nautida.

Hiljem arvasid kohalikud jahimehed karudel kõrvas olnud siltide järgi, et loomad rändasid vaiksele Kuuse tänavale Lätist ning tegemist on eelmisel aastal sündinud noorte loomadega. Jahimehedki olid karusid varem näinud vaid metsakaameratest ning Valga linnas karu kohata oli esmakordne kogemus.

Viimased uudised