Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

USA president Joe Biden pääses kriminaalvastutusest seoses tema kodust leitud konfidentsiaalsete dokumentidega, kuna ta on „vana mees kehva mäluga”.

Pärast seda kasutas Joe Biden maksimaalselt ära eriesindaja aruande peamist tähelepanekut tema salastatud dokumentide väärkäitlemise kohta, öeldes, et tal on hea meel, et pärast „täielikku uurimist” süüdistust ei esitatud, vahendab Daily Mail.

USA justiitsministeeriumi eriesindaja Robert Huri raport annab Bidenile tulemuse, mida ta otsis – isegi kui esitatakse argumente, mis on poliitilised maamiinid. Aruandes öeldakse isegi, et Biden satuks vandekohtu ette ette kui „kaastundlik, heatahtlik, kehva mäluga vana mees”, selline iseloomustus, mis võib kampaaniareklaamis olla hävitav.

Hur mainis aruandes mitu korda, et Bideni suutmatus meenutada oma elu ja poliitilise eluloo võtmedetaile võib olla osa tema potentsiaalsest kaitsest. Tema raportis öeldi isegi, et on võimalik, et vandekohus leiab, et Biden ei ole dokumente tahtlikult valesti käsitlenud, kuna ta hoidis oma Wilmingtoni garaažis salastatud dokumente koos katkise lambi ja muu majapidamises leiduva prügiga.

„Mul oli hea meel näha, et nad jõudsid järeldusele, mida ma uskusin ja teadsin kogu aeg, et nad jõuavad – et selles asjas ei esitata süüdistusi,” ütles Biden, kuulutades võitu esindajakoja demokraatide ees peetud kõnes vaid mõni minut pärast raporti avalikustamist.

Bideni olukorda kasutas ära tema rivaal Donald Trump. „Kui sa oled liiga seniilne, et kohtu ette astuda, siis oled liiga seniilne, et olla president. Joe Biden ei sobi seda riiki juhtima,” ütles ettevõtte Make America Great Again Inc kommunikatsioonijuht Alex Pfeiffer.

Raport viitab korduvalt Bideni mälule ja tuli pärast seda, mil Biden ajas mitmel korral segamini maailma liidrite nimed.

„Tema intervjuus meie asutusega oli härra Bideni mälu halb. Ta ei mäletanud, millal ta oli asepresident, unustades intervjuu esimesel päeval, millal tema ametiaeg lõppes („kui see oli 2013 – millal ma lõpetasin asepresidendi ametis?”) ja teisel intervjuu päeval, millal tema ametiaeg algas („2009. aastal, kas ma olin ikka asepresident?”),” seisis aruandes.

„Ta ei mäletanud isegi seda, millal tema poeg Beau suri. Ja tema mälu paistis hägune, kui ta kirjeldas tema jaoks kunagi nii tähtsat Afganistani-debatti,” märgib aruanne.

Aruanne sisaldas piinlikke üksikasju, isegi kui selles sisaldus info, mis kirjeldas, kuidas Biden oli unustanud talle saadetud dokumendid rämpsuhunnikusse.

„Samuti eeldame, et paljud vandekohtunikud jahmatavad koha üle, kust Afganistani sõda puudutavad dokumendid lõpuks leiti hr Bideni Delaware’i kodust: garaažis tugevalt kahjustatud kastist, lagunenud koeraaediku lähedal, kus olid koera voodi, Zappose kast, tühi ämber, katkine kleeplindiga mähitud lamp, potimuld ja sünteetilised küttepuud,” seisis seal.

Bideni ametlik vastus advokaatidelt, mis sisaldub Huri raporti tagaosas, on kuri tema mälu puudutavate märkuste kui „väga eelarvamusliku” keelekasutuse üle ja küsib, miks teised tunnistajad said nn hägusate mäluhäiretega läbi. Vastus ütleb, et raport tugineb „ülimalt eelarvamuslikule keelepruugile”, et kirjeldada mäluhäireid, mis on „tavalised juhtumid”.

Vastuses on välja toodud, kuidas Biden võib end isegi vandekohtu ees kaitsta, kuigi raport järeldas, et talle ei tohiks süüdistust esitada.

Biden on 81-aastane.

Salastataud dokumendid president Bideni garaažis. Foto: USA justiitsministeerium

Viimased uudised