Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Instagram

Pihkva nakkushaiguste haigla peaarst dr Anastassija Povtoreiko kirjeldab sotsiaalmeedias oma kogemusi koroonaga, millega kaasnes lõhna- ja maitsetaju kadumine mitmeks kuuks.

Dr Povtoreiko märgib sotsiaalmeedias, kuidas 6. novembril peale külaskäiku Velikije Lukisse kerkis õhtul palavik 39,2 peale. Kaasnes tugev peavalu. Pärast paratsetamooli võtmist langes palavik 38 peale ja püsis seal 3 päeva. Esimeste päevade jooksul kadus täielikult lõhna- ja maitsetaju.

Ravi oli järgmine: soe jook, kuni 2 liitrit ööpäevas, peamiselt roheline tee, palavikku alandavad ravimid, peavalu rohud. Pärast kolme päeva palavikku tekkis köha. Esimese nädala lõpuks hakkas olukord paranema, peavalu andis järele. Peavalu tõttu ei saanud vahepeal magada.

Kümnendal haiguse päeval oli enesetunne juba parem, aga siis tekkis hingeldus, seda rääkimise, söömise ja riietumise ajal. Arst saatis röntgenisse ja ilmnes põletik hingamisteedes ja kopsudes. Selle vastu anti verevedeldajaid ja hormoonravimeid tablettidena. Bakteriaalset põletikku polnud.

Lõhna- ja maitsetaju on olnud peale haigestumist kadunud 2 kuud, põhjus pole teada. See on suur mõistatus kõigi jaoks.

Arst märkis, et kõige raske selle haiguse puhul oli hirm teisi inimesi, oma lähedasi nakatada. See periood kestis 3 nädalat, kuni tuli negatiivne proov. Arst soovitab raske haigestumise ärahoidmiseks tugevdada oma immuunsüsteemi seda läbi piisava une, toidu ja puhkuse. Stressi ja väsimuse korral on haigestumise oht palju suurem.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Анастасия Повторейко (@dr.povtoreiko)

Viimased uudised