Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Stenbocki maja
Peaminister Kaja Kallas viibib täna, 29. septembril töövisiidil Soomes.

Peaminister Kaja Kallasel on kavas kohtumine Soome peaministri Petteri Orpoga, kellega kõneldakse Eesti ja Soome kahepoolsetest suhetest, sealhulgas koostööst piirijulgeoleku tagamisel. Samuti arutatakse Ukraina toetamist ja laiemaid julgeolekuteemasid ning räägitakse ka Euroopa Liidu tulevikust.

Peaminister Kaja Kallas meenutas, et Soome uue peaministri Petteri Orpo esimene kahepoolne välisvisiit toimus juulikuus just Eestisse. „Soomel on eestlaste südames olnud alati eriline koht. Mul on hea meel, et saan nüüd ise sinna visiidile minna. Kui Soomest sai NATO liige, toimus oluline edasihüpe kahe riigi kaitse- ja julgeolekukoostöös. Soome on olnud Eestile ka väga hea partner Euroopa Liidus. Meie soov on veelgi tihendada riikidevahelisi kahepoolseid suhteid,” ütles Kallas.

Visiidi raames kohtub peaminister Kaja Kallas ka Soome presidendi Sauli Niinistöga ja osaleb Eesti saatkonnas kohtumisel Soome suurinvestorite ja ettevõtete esindajatega.

Peaminister Kaja Kallas esineb ka Helsingi julgeolekufoorumil toimuval arutelul koos Soome välisministri Elina Valtoneniga.

Viimased uudised