Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

idapiiri

Peaminister Jüri Ratas külastas pühapäeval Eesti idapiiri, et tutvuda edasiminekutega piiri väljaehitamisel, Piusa kordonit ning Koidula piiripunkti.

Maismaapiiri tähistamise tööd on jõudnud lõpusirgele – Eesti Vabariigi ja Vene Föderatsiooni 556 piiripostist on paigaldatud 535 piiriposti ja vahepiiriposti, piir on puhastatud ning rajamisel on kaks katselõiku.

„Eesti idapiir saab olema üks moodsamaid ja kõrgtehnoloogilisemaid piire Euroopas,” sõnas Ratas. Ta lisas, et väljaehitatud ja korralikult hooldatud piir lihtsustab oluliselt politsei- ja piirivalveameti tööd nii ebaseaduslike piiriületajate tabamisel kui ka eksimusest tekkinud piiriületustel, samuti tagab see piirivalvuritele paremad töötingimused.

Valitsusjuht tunnustas samuti piiri ääres elavaid maaomanikke, kes on jõudnud riigiga kokkuleppele, et nende kodumaadelt jooksev piir puhastatakse ja ehitatakse välja ning nad mõistavad, et see on riigi julgeolekut arvestades oluline.

Idapiiri väljaehitamine ja selle katmine tehnilise ja elektroonilise valvega viiakse lõpule 2019. aasta alguseks. Kokku investeerib riik idapiiri ehituseks ca 74 miljonit eurot.

LÕUNAEESTLANE

FOTOD: RAIGO PAJULA/valitsuse kommunikatsioonibüroo

Viimased uudised