Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Ape kesklinn. Foto: erakogu

Kuigi Võru sotsiaaldemokraatliku linnavalitsuse linnapea Anti Allas on kuuldavasti keelanud ära Lätist alkoholi toomise, käivad linnavalitsuse ametnikud sellele vaatamata lõunanaabrite juurest märjukest toomas.

Tänasel Suurel Reedel jäi Apes alkoholipoes Lõunaeestlasele „vahele” Võru linnalehe toimetaja Ulis Guth. Inimesed on näinud Lätis alkoholi järel käimas ka teisi linnavalitsuse töötajaid. Nad seljataga kiruvad sotse maapõhja nii Võru linnas kui terves Eestis, aga töö juures teevad nägu, et kõik on kõige paremas korras. Pole ime – linnapea vallandab kõik, kes julgevad sotside püha ürituse õigsuses kahelda.

Olgu lisatud, et linnapea abikaasa on soovitanud kütuse järel ja muidu ostlemas käia Venemaal, kus hinnad on veel odavamad. Venemaal käimiseks on aga vaja viisat. Tähtsad kärbsed nagu linnapea ja lähedased saavad omale viisa teha maksumaksja raha eest, aga lihtsurelikud peavad maksma aastase viisa eest ligi 100 eurot.

Lätti pääseb ilma viisata. Kagu-Eesti kaupmehed on tunnistanud, et alkoholi müük on praktiliselt olematu. See on ka arusaadav, sest Lätis on alkohol mitu korda odavam ja seda ostsid lõunaeestlased juba mitu aastat tagasi, kui Tallinna inimesed ja soomlased veel Lätit polnud avastanud.

Lätis ei käida loomulikult ainult alkoholi järel. Seal on viiendiku võrra odavam ka autokütus, mistõttu käiakse Kagu-Eestist Lätis juba pikemat aega ka kütuse järel. Transpordifirmad tangivad kõik juba ammu Lätis. Niisamuti ostetakse Lätist ehitusmaterjale, kuna seal on need kuni poole odavamad. Eestist ostetakse Lõuna-Eestis kuuldavasti ainult lastele komme ja muud nipet-näpet.

Siin kütuse hinnad täna Lätis:

Diisel: 1,082 eurot liiter

Bensiin 95: 1,217 eurot liiter

Viimased uudised