Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Adam Illingworth

Ilmataadi vingerpusside tõttu on kahjuks pidanud ära jääma mitmed talvised spordiüritused. Õnneks pole sama saatus tabanud Euroopa Saunamaratoni, mis stardib juba 15. veebruaril.

Järjekorras juba XI Euroopa Saunamaratoni start toimub kell 12.00 Pühajärve laululavalt, kuhu on ka kõik maratoonlastele kaasaelajad oodatud. Otepää linnarahvas saab saunasportlastele kaasa elada ka Otepää keskväljakul.

Saunamaratonist osavõtjate registreerimine toimub sellel aastal 15.veebruaril Otepää Gümnaasiumi spordihoones (Mäe 23, Otepää) kell 9.00-11.30. Finiš on sealsamas, finiš on avatud kella 17.30ni. Spordihoones on võimalik ka riideid vahetada. Pärast maratoni pakutakse traditsiooniliselt kuuma suppi. Saunamaratoni pileteid tagasi ei osteta. Kui võistkond ei ilmu starti, siis piletiraha ei tagastata. Kaasas peab võistkonnal olema 35 eurot sularaha jälgimisseadme tagatisrahaks selle mittetagastamise või tahtliku lõhkumise eest.

Saunamaratonist osavõtjad saavad ka sellel aastal orienteerumiskiibi, mis tuleb sauna juures registreerida. Kaardirakenduse asemel on kasutuses paberkaardid.

„Auhinnad loositakse välja kõigi registreerunud ja reeglite kohaselt lõpetanud võistkondade seast, seega läbida tuleb kõik kaardile kantud saunad ja jõuda finišisse kell 17.30,“ rõhutas Saunamaratoni üks peakorraldajatest, Otepää Kultuurikeskuste juhataja Jorma Riivald.

Peaauhinnaks on ka sellel aastal Lemmik Mehe saunatünn. Kavas on ka hulgaliselt eriauhindu. Nagu eelnevatel aastatelgi, valib rahvas taas oma lemmiksauna ning saunaomanikud oma lemmikvõistkondi.

Õhtul saavad kõik kokku ööklubis Comeback, kus leili viskab legendaarne 2 Quick Start. Euroopa Saunamaraton osalejatele käepaela alusel tasuta sissepääs kell 22.00-23.00.

Saunamaraton on lustlik orienteerumismäng, kus tuleb läbida etteantud ajal võimalikult palju kaardile märgitud saunakohti. Võistkond on 4-liikmeline, vajalik on auto ja autojuhi olemasolu. Auhindade loosis osalevad kõik 4-liikmelised võistkonnad, kes on läbinud saunakaardil märgitud kohad ning lõpetavad finišis.

XI Euroopa Saunamaratoni korraldab Otepää Kultuurikeskused, saunaomanikud koos oma toimkonnaga, Otepää vallavalitsus ja vabatahtlikud. Saunamaratonil hoiab silma peal raadio Ring FM. Saunamaratoni koostööpartneriteks on ööklubi Comeback ja saunablogi EstonianSaunas.com. Saunameeleolu hoiab üleval talveraadio Sky Plus, saunanautlejate energiataset hoiab kõrgenaRedBull. Iga meeskond saab kaasa Vytautas vett, et oma soolatasakaal taastada! Saunamaratoni ametlik autopartner on Kia. Stardis pakub kõigile jõudu (grillvorste) Frank Kutter lihatööstus ja leili aitab visata Pöide Pruulikoda, janu kustutab kargeltBirch Lagoon. Saunamaratoni käepaelaga saab soodsalt keha kinnitada pizza Meranos.

NB! Auhindade loosis osalevad kõik 4-liikmelised võistkonnad, kes on läbinud reeglitepäraselt saunakaardil märgitud kohad, lõpetavad finišis enne 17.30 ning kes osalevad kell 19.00 auhinnatseremoonial.

Viimased uudised