Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Monika Otrokova

Augustikuu lõpupäevil paigaldati kõikide Otepää valla raamatukogude seintele tagastuskastid. Nüüd on kõigil lugejatel võimalik tagastada raamatuid ja ajakirju ka ajal, mil raamatukogu on suletud.

„Tänapäeva tiheda ja kiire elutempo juures on see väga teretulnud ja lugejad on tagastuskastide järele juba tükk aega küsinud,” märkis Pühajärve vanemraamatukoguhoidja Ly Haaviste. „Tagastuskastidesse palume lugemisvara panna ainult siis, kui raamatukogu on suletud. Tööajal on meil rõõm ikka silmast silma kohtuda ja raamatuid kogus vastu võtta.”

Samuti on raamatukogutöötajatel palve suurema koguse raamatute tagastamise korral leida võimalus tulla lahtioleku ajal raamatukokku. Kuna tagastuskasti ava on suhteliselt väike, tuleks paksemad raamatud keskelt avada ja siis kasti sisestada.

Tagastuskastid paigaldas firma Belle Industries BV OÜ. Tagastuskastide soetamise ja paigaldamise rahastas meede „Rahvaraamatukogude arendusprojektid (määruse § 3 lõike 1 punktides 5-7 nimetatud investeeringutegevused)”. Taotlusvooru aluseks on kultuuriministri 21.02.2023 määrus nr 1 „Rahvaraamatukogudele riigieelarvest finantseeritavate rahvaraamatukogude arendusprojektide toetamise tingimused ja kord”. Projekti kogumaksumus oli 3252,00 eurot, millest toetus tuli Kultuuriministeeriumist 50%, ehk 1626,00 eurot. Ülejäänud 50% eh 1626,00 eurot rahastas Otepää vallavalitsus.

Viimased uudised