Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kahel päeval, 10. ja 11. veebruaril toimub Elva Kultuurikeskuses originaalmuusika nädalalõpp, kus saab kuulda Eesti muusikat tippmuusikute esituses.
Ürituse korraldaja Laivheli Kontserdi taga on kunstnik Nerva, kes on erialalt helilooja. Nerva lubab põnevat muusikarännakut. Miks just Elva? „Elva on hea ligipääsetavusega nii oma- kui ühistranspordiga, pole ebamõistlikult kaugel ühelegi lõuna-eestlasele ega isegi tõsisele pealinna muusikagurmaanile. Mind võlub uue kultuurikeskuse saali hea funktsionaalsus ja ilus heli. Ma ei ütleks, et kultuurisündmusi oleks siinkandis talvisel ajal üldse ülearu palju, ent väga heal originaalmuusika kontserdil on alati oma koht, et Eesti pimedates talveõhtutes jätkuks soojust ja rõõmu. Need kaks kontserti on piisavalt erineva muusikalise pildiga, mõlemad sügavalt hingestatud ja igapidi nauditavad,” lubab Nerva pakkuda oma kuulajale elamust, mis oleks sümbioos väärt muusikast ja heast helipildist.
„Ansambli üksikesinejate omavaheline tasakaal oli kogu kontserdi jooksul piinliku täpsusega välja peetud, mis on suureks kiituseks puldi nuppude keerajale,” kommenteerib Laivheli Kontserdi eelmist sündmust külastanud Silver.
Laupäevane esineja on Pärnumaalt alguse saanud ansambel Peegelpilt, kes mängib omaloomingulist muusikat, mille helikeel seob kokku popi, džässi ja folgi. Peegelpildi muusika on mõtisklev, veidi poeetiline ja unistav, kohati terav, ent sealsamas ka lõbus ja kaasahaarav. Kontsert tõmbab kuulaja kaasa hingelisele rännakule. 2022. aasta kevadel ilmus ansambli debüütalbum „Hingelind”, mille laulud on loonud ansambli laulja Helina-Victoria Pilt. Peale debüütalbumi lugude saab kontserdil kuulda ka uuemaid palu. See on sinu aeg olla hetkes ja seigelda koos läbi oma hingesoppide erinevad sügavused. Oled oodatud meeleliitmise pardale.
Pühapäevase esinejana astub lavale Merike Susi Band, milles musitseerivad Elmar Liitmaa (kitarr), Rain Rämmal (klahvid), Merili Johanson (taustalaul), Hannes Agur Vellend (bass, taustalaul), Kristjan Mängel (trummid) ja külalisesinejad.
Võrust pärit Merike Susi on publikut lummanud juba mitukümmend aastat. Koosseisudes Lament ja Meie Mees tuntust kogunud muusik tuleb seekord lavale hoopis omaloominguga. Merikese repertuaar on energiast pakatav tahe laulda ausalt sellest, mis on meile kõigile südamelähedased – tunnetest, rõõmust ja valust. Ta puudutab hellalt ja sügavalt. Album „Üksi üksolemises” salvestati Hollandis 2014. aastal koos sealse stuudio muusikutega. „Olen sellest hetkest alates unistanud, et saaksin Eestis esitada selle plaadi muusikat laivis kontsertformaadis. Kümme aastat! Ja nüüd see siis juhtubki. Ülicool,” ütleb Merike. Loomulikult lisandub albumi lauludele ka uusi lugusid ning lavale on oodata toredaid üllatusi.
Jaanuari lõpus on Merike Susil ilmumas uus laul koostöös Elmar Liitmaaga.
Vaata ka:
https://fienta.com/et/originaalmuusika-nadalalopp-louna-eestis
https://laivhelikontsert.ee

Viimased uudised