Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Mattias Tammet/ presidendi kantselei

President Kersti Kaljulaid ütles Delfi saates „Vilja küsib” intervjuus Vilja Kiislerile, et paralleelide tõmbamine tema Alexela nõukogust lahkumise ja peaminister Kaja Kallase abikaasa idavedude skandaaliga pole kohane, kuna ta ei ole praegu valitaval ametikohal.

Kaljulaid teatas möödunud nädalal, et lahkub energiaettevõtte Alexela nõukogust, kuna Alexela hankis suvel tarneraskuste tõttu Venemaal toodetud LPG-d, mida ta ei saa heaks kiita. Kaljulaidi sõnul paelus teda võimalus Alexela nõukoguga liituda, kuna tegemist on energiaettevõttega, mis mõtleb ka sellele, kuidas tagada energiavajadus kliimaneutraalsuse juures ning et kliendid ei jääks energiata ka siis, kui ümber on keeruline keskkond.

Peaminister Kallas soovitas ajakirjandusel Kaljulaidi rohkem Alexela asjas pinnida. President seda kommenteerida ei soovinud, öeldes, et kasutab president Alar Karise soovitust jääda väärikalt eriarvamusele.

Toimetuselt:

See on Kaljulaidi puhul ootamatu avaldus, sest veel mõni aeg tagasi kiitis ta kõigele takka, mida Kallas tegi. See oli Kaljulaid, kes aitas upitada Kallase peaministriks.

Viimased uudised