Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis Õhtulehe veebist.

Õhtulehe ajakirjanik, muusik ja kirjanik Arvo Uustalu ütles intervjuus Lõunaeestlasele, et eurosaadik Indrek Tarand häbistas EKRE miitingul esinejale kallale minnes mitte ainult ennast, vaid ka valijaid ja eestlasi tervikuna.

Kirjutasid Õhtulehte kriitilise kolumni Indrek Tarandi käitumisest EKRE miitingul. Samas Tarand on ka enne igasugu tükke teinud. Miks ta seekord sinu arvates piiri ületas?

Arvo Uustalu: Kui purjus peaga roolikeeramist või matslikku suhtumist naisterahvasse võib vabandada isikuomadustega, siis esinejale seosetu mõmina saatel kallaleminek häbistab juba mitte inimest ennast, vaid ka valijaid ja eestlasi tervikuna. Sotsidel võib olla küll Interrindega sarnane maailmavaade, kuid loodan, et praegu on siiski teised ajad.

Eurosaadik pidanuks sel päeval tegelikult ju hoopis Europarlamendis tööl olema. Mis sa sellest arvad – kas tegu ei ole mitte tööluusiga ja kuidas sellesse suhtuda?

Arvo Uustalu: Tööluusi teevad ainult tööinimesed, misjööd, olgu see siis Tarand või Madis Milling, viibivad maksumaksja raha eest, kus tahavad ja millal tahavad. Mis on muidugi kurb.

Mis sa arvad, kas Tarandi tegevust saab pidada seadusliku meeleavalduse takistamiseks või takistamise püüdeks?

Arvo Uustalu: Mõistagi Tarand takistas seaduslikku meeleavaldust, see ei olnud pelgalt püüe. Kujutage ette, kui Martin Helme või Tädi Maali oleks räuskamise saatel mikrofoni käest rebinud näiteks presidendilt? Seadus peaks olema üks nii härjale kui ka Jupiterile. Paraku olid provokatsiooni vaikivad osalised ka Tarandi võitluskaalastest sotsiaaldemokraadid, kes seekord õnneks kedagi küll ei rünnanud.

Indrek Tarand kirjutas Facebookis: „Kui vaid püssi kätte saaks, laseks kõikidele kodanlikele natsionalistidele kuklasse augu.” Kuidas sa seda kommenteerid? 

Arvo Uustalu: See kahe aasta tagune Tarandi sentents oli välja käidud küll kontekstis teiste ärplejate sõnavõttude peale. Kuid taoliste väljaütlemiste sisu kontekstist olenevalt ei muutu. Ärksama mäluga inimesed mäletavad ju veel vägagi hästi, kuidas partjankades punaparunid buržuidele nagaaniga auke kuklasse tegid. Brüsselis pole küll saunandus ehk nõnda populaarne kui Eestis, kuid selliseid avaldusi ei tohiks avaliku elu tegelane teha isegi punase veini õhutusel leiliruumis, saati siis veel kaine peaga. Politsei leidis toona, et tegu ei olnud tõsiseltvõetavate ähvardustega. Poliitikute naljad.

 

Kommentaarid

Viimased uudised