Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Saaremaa vallavanem Mikk Tuisk andis neljapäeval vallavolikogus selgitusi reostuse võimalike põhjuste kohta. Tuisu sõnul sattus joogivee torusse solgivesi.

40 aastat maa all olnud torude asukoha joonised polnud täpsed ja joogivee ning kanalisatsiooni torustike vahel polnud nõutud vahemaad. Nii purunes kanalisatsioonitoru vahetades joogiveetoru ja imas sisse solgivett, vahendas „Aktuaalne kaamera”.

„Sealt tuli välja 300 kuupmeetrit vett. Igasugune loogika esialgu ütles, et kui välja tuleb selline hulk vett, siis sinna torusse sisse midagi ei pääsenud. Aga selle tulemusel langes kogu linnas veesurve ja sinna ümber tekkis hoopis suurem surve ja kuna toru teises otsas oli surve sees alles, siis tekkis sinna ka vaakum sisuliselt,” rääkis Tuisk.

„Eeldatavalt tõmmati sealt see saastunud pinnas ja kanalisatsioonist tulnud inimväljaheide ikkagi sinna trassi mingis ulatuses,” lisas ta.

Maikuu esimese nädala lõpus hakkasid Kuressaares inimesed massiliselt kõhutõppe haigestuma ning eelmise nädala teisipäeval sai terviseamet kinnituse, et sealne joogivesi on saastunud Escherichia coli bakteriga.

Küsimus on selles, et kui solgi sattumine puhta vee torru oli teada, siis miks sellest vaikiti.

Viimased uudised