Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võrumaal asuvast Nopri talust saadeti karantiini reeglite rikkumise eest välja kolm Ukrainast saabunud hooajatöölist: kaks noort naist ja üks keskealine mees.

„Oleme riigi korraldused täitnud ja meie hooajatööjõud on viirusest vaba, ometi on nüüd töölistele antud korraldus riigist lahkuda, sest politseireidi ajal ei olnud nad karantiinipaigas lamamas, vaid korrastasid oma elupaigaks mõeldud ruume,” selgitas Postimehele Nopri talu peremees Tiit Niilo. „Üheski nõudes pole kirjas, et inimesed peaksid oma karantiinipaigas käed rüpes istuma. Töölised olid kaks nädalat eneseisolatsioonis ja ükski neist ei täitnud sel ajal tööülesandeid, ammugi polnud neil kokkupuudet avaliku ruumiga.”

Politsei kontrollis 30. juulil koostöös terviseametnikega Eestisse 21. juulil erilennuga saabunud inimesi, kokku suheldi 145 Ukraina kodanikuga, rikkumisi tuvastati 46 juhul. Nädala alguseks oli Politsei- ja piirivalveamet (PPA) tunnistanud kehtetuks 12 Ukrainast siia saabunud töölise Eestis viibimise aluse, mis tähendab, et nad peavad Eestist lahkuma. Kõigil juhtudel tehti PPA hinnangul

Kommentaarid

Viimased uudised