Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Marek Atonen linnalaagris Narvas. Pilt: Noored Kooli

Noored Kooli programm alustab värbamist 18. lendu ning otsib võimekaid inimesi, kes on valmis töötama selle nimel, et iga laps saaks väga hea hariduse. Programmi valitud astuvad õpetajana klassi ette 2024 septembris ning kujunevad programmi toel hariduse süsteemseteks eestvedajateks.  

Kandideerima on oodatud igas vanuses kõrgharitud inimesed, kes soovivad kahe aasta jooksul koos kogukonnaga töötada selle nimel, et iga õpilane saaks koolist lisaks aineteadmistele kaasa ka õpi-  ja sotsiaalsed oskused. Programmi jooksul läbivad Noored Kooli osalejad ainulaadseid õpetamise ja juhtimise koolitusi, mis aitab neil kujuneda haridusvaldkonna eestvedajateks. Samal ajal töötatakse täiskoormusega üldhariduskoolis, õpetades peamiselt 4.–9. klassi õpilasi.

Noored Kooli värbamisjuhi Eveliina Otsa sõnul on programmi oodatud erinevatest valdkondadest inimesed, kes usuvad muutuste võimalikusesse. „Eesti õpilased vajavad haridust, mis aitab neil kujuneda motiveeritud ja õpihimulisteks ühiskonnaliikmeteks. Selleks peavad aga kõige võimekamad täiskasvanud panustama hariduse suurte ja süsteemsete probleemide lahendamisse.” Ots lisas, et programmi värvatakse oma ala spetsialiste, juhte ja ülikoolilõpetajaid, kes on valmis võtma vastutust enda kooli arengus.

Sel sügisel alustanud 17. lennu osaleja Marek Atonen (46) töötas eelnevalt juhtival positsioonil Riigi Tugiteenuste Keskuses ning asus õpetama matemaatikat Tallinna Kuristiku Gümnaasiumis. Noored Kooli on tal aastaid meeles olnud ning ta usub, et see kogemus toetab tema edasist isiklikku ja tööalast arengut mistahes suunal. „Peaksime väikese riigina suutma enam pöörata tähelepanu laste ja noorte individuaalsele arengule. Oma õpilastele soovin, et neil oleks valikuvõimalusi ja tahet ning püsivust omale sihte ja eesmärke seada ning nende suunas liikuda,” ütleb Marek.

Edukalt kandidaadilt eeldatakse mistahes eriala kõrgharidust ning valmidust töötada programmis õppimise ajal kaks aastat ühes Eestimaa koolis õpetajana. Programmis osalemiseks tuleb kandidaadil põhjaliku kolmeosalise valikuprotsessi käigus näidata oma kõrget motivatsiooni, sotsiaalseid pädevusi, kriitilist mõtlemist, eneseanalüüsioskust, algatusvõimet ning õppimisega seotud väärtushinnanguid.

Kandideerimiseks tuleb täita ankeet Noored Kooli kodulehel: www.nooredkooli.ee/kandideeri

18. lennu esimene kandideerimistähtaeg on 15. oktoobril.

Viimased uudised