Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

USA-s New Yorgis levib väga kiiresti uus koroonaviiruse mutatsioon, mis suudab viiruse teistest variantidest paremini vastu panna vaktsiinidele.

Mutatsiooni ohtlikkus tuleb välja kahest värskest uuringust. Mutatsioon avastati New Yorgis novembrikuus, vahendab New York Times.

Kalifornia tehnikakõrgkooli Caltechi uuringust tuleb välja, et neljandik veebruaris toimunud nakatumistest New Yorgis on seotud uue mutatsiooniga. Mutatsioon on varasematest koroona variantidest vastupidavam vaktsiinide toimele.

Lisaks sellele tekitab USA-s muret koroona Kalifornia mutatsioon, millest on edastanud infot uudistekanal CNN. Kaks vastavat uuringut toovad välja, et Kalifornia mutatsioon on varasematest kergemini nakkav ja põhjustab raskema haiguse. Uus mutatsioon on viimaste nädalatega üha enam levinud.

Kalifornia mutatsiooni ei tuvastatud septembris võetud proovides, aga jaanuaris näitasid juba pooled proovid selle mutatsiooni olemasolu.

Kalifornia ületas käesoleval nädalal esimese USA osariigina 50 000 koroonasurma piiri. USA-s tervikuna ületati käesoleval nädalal 500 000 koroonasurma piir. Kokku on USA-s registreeritud 505 000 koroonasurma, seda on rohkem kui USA-s eelnevates sõdades hukkunute arv kokku.

USA-s on kokku tuvastatud üle 28,3 miljoni koroonaga nakatumise, neist Kalifornia osariigis üle 3,5 miljoni.

Viimased uudised