Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Youtube

Kuigi Venemaa on president Vladimir Putini kriitiku Aleksei Navalnõi mürgitamise loo ümber lükanud, on see nüüd teaduslikult tõestatud ning seda kinnitas üks FSB töötaja.

Navalnõi kirjutab oma blogis, kuidas teaduslik tõestus mürgitamise kohta ilmus teadusajakirjas Lancet. Artikli autosid on 14 meditsiiniprofessorit ja see kannab pealkirja: Novitšokiga mürgitamine.

Navalnõi on pannud veebi üles video selle kohta, kuidas ta esines Vene julgeolekuteenistuse FSB töötajana ning helistas oma mürgitajale Konstantin Kudrjavtsevile. Viimane ei osanud midagi kahtlustada ja rääkis kõik ära. Navalnõi blogis on toodud ära kogu vestluse kirjeldus. Blogi sissekanne kannab pealkirja: Helistasin oma tapjale ja ta tunnistas kõik üles.

Kudrjavtsev on elukutselt keemik ja rääkis, kuidas Navalnõi mügitamine toimus pükste kaudu. Hiljem eemaldati rõiavastelt Novitšoki jäljed. Kudrjavtsev rääkis, et Navalnõi jäi ellu, kuna Tomskist Moskvasse lennanud lennuk tegi vahepeatuse Omskis, kus kiirabiarstid andsid vastumürki, mis mehe elu päästis. Kui lennuk poleks vahepeatust teinud, oleks Navalnõi ilmselt surnud. FSB operatsiooni eesmärk oli Navalnõi tappa. Navalnõi langes lennukis koomasse.

Huvipakkuv on ka see, et Kudrjavtsev kirjeldas Navalnõid kui igati korralikku ja ettevaatlikku inimest, kellele on raske midagi ette heita.

Viimased uudised