Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Lõunaeestlase pilt.

Võrus uuendati eelmise, 2019. aasta kevadel ligi 300 tuhande euro eest promenaadi pinke, aga need on juba läbi.

Lõunaeestlane käis linnaelanike vihje peale asja uurimas ja pilt on ausalt öeldes masendav. Mulje on selline nagu enne uuendust, justkui poleks promenaadil mitte midagi tehtud. Jääb arusaamatuks, kuidas on võimalik, et aastaga on pingid täiesti läbi.

Pilt on selline:

Lõunaeestlane saatis pildid ja kommentaari palve ka Tsenteri puidutöötlemise kompetrentsikeskusele, mis tegutseb Võru linna toetusraha toel. Vastas Tsenteri arendusjuht Jörgen Dobris:

„Täname saadetud päringu eest.

Võru Linnavalitsuse esindajad pöördusid meie poole seoses Tamula tribüüni puitmaterjali viimistlusega. Linna esindajatel on plaan tellida puitosadele hooldus ning arutasime omavahel milliseid vahendeid oleks selleks kõige õigem kasutada. Tegemist on termotöödeldud materjaliga, mille pind muutub UV-kiirguse ja temperatuuri mõjul halliks. Selleks, et materjali esialgne välimus säiliks ning oleks esteetiline, kaeti see eelmisel aastal viimistluskihiga, mida tuleb sel aastal värskendada. Välistingimustes vajab puitmaterjal kasutusea pikendamiseks korralikku hooldust, mille iseloom sõltub viimistluse tüübist ning materjali kasutusvaldkonnast.”

Üks anonüümsust palunud mööblimeister, kes valmistab kvaliteetmööblit üle Eesti ütles aga asja kohta, et tema jaoks on arusaamatu, kuhu kadus ligi 300 tuhat eurot. Meistri väitel peaks nii suure raha eest tehtud asjad korralikult vastu pidama vähemalt 10 aastat. Meister näitas oma terrassi, mis valmistati samal ajal Võru promenaadiga ja samast materjalist ning mis näeb praegu välja selline (liuguri abil saad võrrelda promenaadi olukorraga:

[image-comparator left=”https://lounaeestlane.ee/wp-content/uploads/2020/06/terrass2.jpg” right=”https://lounaeestlane.ee/wp-content/uploads/2020/06/IMG_20200608_200433_1.jpg” width=”100%” classes=”hover”][/image-comparator]

 

Viimased uudised