Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Igmar Matto

Lõuna-Eesti Ralli korraldusmeeskond teatas, et võistlusele on registreerunud maailma absoluutsesse tippu kuuluvad sõitjad. Kokku on starti oodata 6 WRC masinat ja 12 R5 autot.

Ralli direktor Gabriel Müürsepa sõnul saab 18. RedGrey Team Lõuna-Eesti Ralli stardinimekiri olema ajaloo kõige uhkem. Kodupubliku rõõmuks on WRC MM-etapiks valmistuvad maailmameistrid Ott Tänak ja Martin Järveoja stardis oma Hyundai i20 Coupe WRC-ga. Hyundai Motorsporti on samal autol esindamas ka Thierry Neuville ja Nicholas Gilsoul. Lisaks neile toob meeskond rajale veel 3 WRC2 masinaklassi kuuluvat Hyundai i20 NG R5 autot, millega võistlevad Norra-Rootsi võistluspaar Ole Christian Veiby/Jonas Andersson, venelased Nikolay Gryazin/Konstantin Aleksandrov ja soomlased Jari Huttunen/Mikko Lukka, edastab ralli.ee.

Lisaks Hyundai Motorspordile on starti oodata ka kahte Toyota GAZOO Racingu võistluspaari. Kuuekordsed maailmameistrid Sebastien Ogier/Julien Ingrassia ning Suurbritannia ekipaaž Elfyn Evans/Scott Martin. Mõlema istumise all on Toyota Yaris WRC ralliauto.

Rallil on esindatud ka WRC sarja kolmas tehasemeeskond, Suurbritannias paiknev M-Sport, kelle sõitjad Esapekka Lappi/Janne Ferm ja Teemu Suninen/Jarmo Lehtinen tulevad Eestisse sarnaselt teiste ekipaažidega eesmärgiga valmistuda eesootavaks WRC etapiks. Lappi istumise all on JanPro Racingu poolt ettevalmistatud Ford Fiesta WRC ja Suninen kihutab Lõuna-Eesti teedel Soome eratiimi Ford Fiesta R5 masinal.

RedGrey Team Lõuna-Eesti Ralli start on planeeritud 23. augustil kell 08:30 Võru linnas asuvas hoolduspargis. Ühel päeval sõidetaval rallil on kavas kokku 8 kiiruskatset, millest 4 on korduvkatsed. Ralli hooldusala ja võistluskeskus on sel aastal koroonaviiruse leviku tõkestamisega seotud piirangutest tulenevalt pealtvaatajatele suletud.

Kommentaarid

Viimased uudised