Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.

Politsei andis lisainfot piiritöötajate kinnivõtmise kohta Setomaa vallas Saatse piiripunkti juures ja nende vabastamise kohta.

„Meil on sellest juhtumist palju õppida, et oskaksime paremini hoida oma inimesi, kes töötavad igapäevaselt vahetult piirijoonel. Täna, siin ja praegu oleme aga lihtsalt rõõmsad, et kaks head meest on tagasi kodus. Tänan kõiki, kes kaks päeva selle lahenduse nimel töötasid,” ütles PPA peadirektor Egert Belitšev.

Eestit esindas tänasel piiriesinduste kohtumisel neljaliikmeline delegatsioon: delegatsiooni juht, piirisekretär, piiriesindaja abi ning tõlk. Delegatsiooni juhtinud piiriesindaja Urmas Elmi sõnul ei olnud delegatsioonide vahel juhtumi osas erimeelsusi.

„Kohtumine oli töine ning korrektne. Meil ei olnud erimeelsusi, mis juhtus, miks juhtus ja milline peaks olema lahendus,” sõnas Elmi. „Kõik olid nõus, et hooldustöid ette valmistanud logistikud sõitsid Venemaa territooriumile inimliku eksimuse tõttu. Venemaa piirivalve määras kummalegi mehele rikkumise eest trahvi 3500 rubla.”

3500 rubla on 38 eurot.

Täna Eestisse tagasi saanud logistikud avaldasid kahetsust, et olid ATV-ga kogemata valele teele keeranud. Nende tervis on korras, neid koheldi Venemaa poolel korrektselt. Hetkel lähevad mehed oma lähedaste juurde puhkama.

Siin on video piiritöötajate kinnivõtmisele eelnenust ja nende vabastamise järgselt.

Viimased uudised