Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Adobe

Läti ametivõimude teatel tuvastati eile reedel, 3. juunil riigis esimene ahvirõugete juhtum. Nakatunud isik on alla 50-aastane ja sai nakkuse reisil Euroopa Liidu liikmesriiki.

Patsiendi sümptomid on leebed ja ta on meedikute järelvalve all. Läti haiguste kontrollikeskus SPKC on algatanud seoses juhtumiga uurimise, vahendab lsm.lv.

Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) andmetel on ahvirõuged viiruslik zoonoos (loomadelt inimestele edastatav viirus), mille sümptomid on sarnased varem rõugepatsientidel esinenud sümptomitega, kuigi kliiniliselt on see vähem tõsine.

Ahvirõuged on tavaliselt iseenesest taanduv haigus, mille sümptomid kestavad 2 kuni 4 nädalat. Võib esineda raskeid juhtumeid. Viimasel ajal on surmajuhtumite suhtarv olnud 3–6 protsenti. Inimestele kandub see edasi tiheda kontakti kaudu nakatunud inimese või loomaga või viirusega saastunud materjaliga. See võib olla tihe kokkupuudet nahavigastuste, kehavedelike, hingamisteede piiskade ja saastunud materjalidega nagu voodipesu.

Ahvirõuged avalduvad tavaliselt palaviku, lööbe ja lümfisõlmede tursega ning võivad põhjustada mitmesuguseid meditsiinilisi tüsistusi.

SPKC epidemioloog Jurijs Perevoštšikovs ütles briifingul, et kuigi kontaktsed isikud peaksid oma tervisel silma peal hoidma ja sümptomite ilmnemisel pöörduma oma perearsti poole, ei kehti neile karantiini nõuded nagu see oli koroona puhul. Ta ütles, et haigus levib aeglaselt ja nõuab tihedat kontakti haigega.

Viimased uudised