23. veebruarist 2. märtsini 2024 võõrustab Otepää IBU laskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistluseid. Kolmapäeval olid kavas juunioride sprindivõistlused, kus poodiumi kõrgeimale astmele astusid Norra ja Rootsi sportlased. Eestlastest tegi päeva parima tulemuse Liisbeth Liiv, kes saavutas 22. koha.

Meesjuunioride vanuseklassis oli rajal nobedaim norralane Isak Frey, kes eksis küll tiirus kahel korral, kuid kiire sõiduaeg kindlustas talle kuldmedali. Hõbemedali võitis poolakas Jan Gunka (0; +10.6) ning pronksmedali ühe eksimusega tiirud läbinud sakslane Linus Kesper (1; +25.8).

Eesti meesjuunioridest näitas päeva parimat tulemust Ivar Všivtsev, kes kahe eksimusega lõpetas sõidu 44. kohal (2; +2:55.9). Mark-Markos Kehva sai 46. (1; +3:03.9), Karl Rasmus Tiislär 68. (+4; +4:06.8) ning Mehis Udam 74. koha (7; +4:34.8).

Naisjuunioride sprindivõistluses läks võit taaskord Rootsi – esikoha võttis rootslanna Sara Andersson, kes eksis tiirus ühe korra, kuid näitas päeva parimat sõiduaega. Hõbemedali võitis sakslanna Julia Tannheimer (1; +9.0) ning pronksmedali Bulgaaria sportlane Valentina Dimitrova (0; +13.8).

Eesti neidudest oli sprindis parim 22. koha saanud Liisbeth Liiv, kes pääses trahviringidest ning kaotas finišis võitjale ühe minuti ja 55 sekundiga. 45. kohal lõpetas võistluse Emma Roberta Rajando (2; +3:20.6), 68. kohal Kretel Kaljumäe (4; +5:20.4) ning 80. kohal Pauline Puusaar (5; +7:04.4).

IBU laskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistlused jätkuvad Otepääl neljapäeval, 29. veebruaril noorte ja juunioride ühisstardist sõitudega. Võistluste pass ja päevapiletid tagavad pääsu lasketiirutribüünile, rajal saab võistlusi nautida tasuta.