Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Hiinas Wuhanis oli midagi lahti juba 2019. aasta oktoobris, mil haigestusid massiliselt seal toimiunud sõjaväelaste MM-il käinud sportlased.

Mängudel osales ligi 10 000 sportlast enam kui 100 riigist. Saksa võrkpallur Jacqueline Bock kirjeldas, kuidas ta jäi mängude ajal raskelt haigeks ja ta kahtlustab, et tema ja tema kolleegid põdesid koroonaviiruse haigust COVID-19, vahendab Daily Mail.

Bock rääkis, et pärast tema naasmist koju haigestus ka tema isa. Naine räägib, et pole kunagi elus nii haige olnud. See oli kas väga hull gripp või COVID-19.

Prantsuse 31-aastane viievõistleja Elodie Clouvel tunnistas samuti, et haigestus mängude ajal koos oma elukaaslase, 27-aastase Valentin Belaud’ga. Itaalia vehkleja Matteo Tagliariol tunnistas samuti, et haigestus mängude ajal. Ta ütles, et kõik, kes temaga koos Wuhanis elasid haigestusid. Hiljem tõi Tagliariol haiguse kaasa koju, kus haigestusid 37-aastase sportlase elukaaslane ja poeg.

Paljud sportlased, kes mängudel osalesid rääkisid, et neil on ära keelatud oma tervise olukorra kommenteerimine. Luksemburgi triatleet Oliver Gorges tunnistas, et haigestus mängude ajal ja tahab nüüd välja selgitada, kas tal on haiguse suhtes antikehad. Gorges ütles, et Wuhanis oli mängude ajal väga imelik, kuna tänavad olid tühjad. „See oli nagu kummituslinn,” ütles ta. Väidetavalt olid võimud soovitanud inimestel püsida kodus.

Hiina võimud on hiljem väitnud, et haigus hakkas levima jaanuaris. Sõjaväelaste MM-il olnud sportlased aga märkasid, et Hiina võimud pöörasid erilist tähelepanu desinfitseerimisele juba mängude ajal, selleks oli värvatud 250 000 vabatahtlikku. 22-aastane Gorges ütles, et Wuhani jõudes mõõdeti tal palavikku ning kõikjal soovitati pesta ja puhastada käsi. Samuti oli keelatud söögikohast toitu kaasa võtta, mis tundus imelik.

Wuhani maailmamängud toimusid vahemikus 18-27. oktoober 2019.

Viimased uudised