Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Saksamaal võidakse taas kehtestada karmid piirangud, kui koroona plahvatuslik levik jätkub, hoiatas riigi juhtiv viroloog.

Hamburgi ülikooli viroloog Jonas Schmidt-Chanasit ütles, et kui Saksamaale jõuab koroona teine laine, siis pole piirangutest pääsu. Möödunud nädalal tuvastati saksamaal 4127 uut koroonaga nakatumist ja kardetakse nakatumiste plahvatuslikku kasvu, vahendab ARD.

Võrreldes üle-eelmise nädalaga kasvas Saksamaal nakatumine enam kui kaks korda, juurde tuli 2385 uut nakatumist. Asjatundjad on mures, sest viirus levib laialt üle Saksamaa, mitte üksikute kolletena ning nakatumise kordaja püsib juba pikemat aega suurem kui 1.

Viroloog Schmidt-Chanasit ütles, et praegu on viiruse levik veel kontrollitav, aga see võib väga kiiresti kontrolli alt väljuda. Ta lisas, et kui tuleb teine laine ja raviasutused on üle koormatud, siis tuleb kehtestada taas karmid piirangud. See on aga asi, mida tahetakse ära hoida.

Schmidt-Chanasit ütles, et praegu levib koroona Saksamaal seoses välismaa reisidega ning selles osas peaksid sekkuma nii poliitikud kui teadlased.

Täna kolmapäeval tuvastati Saksamaal 684 uut nakatumist, mis tähendab, et nakatumiste arv on tõusnud viimaste päevade jooksul 600 võrra päevas. Alates juunist pole sellist asja olnud.

Viimased uudised