Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Portugalis moodustab koroona Briti mutatsioon praegu 35-40 protsenti kõikidest nakatumistest ja see osakaal kasvab mõne nädalaga 65 protsenti peale. Briti mutatsioon on tavapärasest koroonast 50 protsenti nakkavam.

Briti mutatsioon toodi Portugali detsembrikuus, seda jõuludeks koju saabunud Suurbritannias elavate portugallaste ja jõulusid veetma saabunud Briti kodanike poolt. Detsembri kahe esimese nädala jooksul toimusid tohutud nakatumised, vahendab kohaliku terviseameti infot väljaanne Portugal Resident.

Detsembri algul ei nõutud Portugali sisenejatelt negatiivset koroonatesti, samuti ei testitud neid lennujaamades. Selleks ajaks, kui lennujaamades inimesi testima hakati, oli juba hilja.

Lisaks uuritakse Portugalis Brasiilia ja Lõuna-Aafrika mutatsioonide levikut, aga nende hulk arvatakse olevat väiksem.

Portugalis kerkis nakatumine tänavuse, 2021. aasta jaanuari algul mõne nädalaga maailma tippu. Järgmised kaks nädalat kuni veebruari keskpaigani arvatakse Portugalis olevat kõige hullemad alates epideemia algusest. Ühe nädalaga on lisandunud üle 2000 koroonasurma. Uute nakatumiste arv on 10 miljoni elanikuga riigis üle 10 000 päevas.

Viirus levib ja nakatumiste arv püsib kõrge vaatamata väga karmidele piirangutele, kus praktiliselt kõik on suletud, kaasa arvatud koolid ning inimesed istuvad kodudes. Välja on võimalik minna vaid poodi minekuks või looduses jalutamiseks ja jooksuks. Igal pool tuleb kanda maski.

Nakatumiste arv püsib Portugalis prognooside kohaselt kõrge kuni veebruari keskpaigani. Arvatakse, et karmid piirangud püsivad Portugalis kuni märtsi keskpaigani. Käesoleval nädalal sulges Portugal piiri, seda nii maal, merel kui õhus, et viia miinimumini inimeste liikumine ja võimalik nakkuse sissetoomine.

Viimased uudised