Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Leedus tuvastati täna esmaspäeval, 7. detsembril viimase ööpäevaga 1386 uut koroonaviirusega nakatumist. Registreeriti 11 uut koroonasurma.

Leedus soovitatakse inimestel püsida kodus ning kokku ei tohi saada rohkem kui kahe majapidamise liikmed. Üle kahe majapidamise kokkusaamised on keelatud, kui pole tegemist hädaolukorraga, vahendab lrt.lt.

Üle 10 inimesega ja enam kui kahe majapidamisega pereüritused on keelatud. Ürituste korraldamiseks ei tohi pindu ka välja rentida.

Riigi- ja omavalitsusasutused peavad inimesi teenindama interneti teel, niipalju kui võimalik. Kauplustes peab olema iga külastaja kohta 15 ruutmeetrit pinda, kaubanduskeskustes 30 ruutmeetrit.

Kaubanduskeskuste parklates ei tohi olla autosid rohkem kui 20 protsendi ulatuses, sealhulgas töötajate ja erivajadusega inimeste autod.

Kaubandusettevõtetel on keelatud korraldada allhindluskampaaniaid, mis rahvast kohale meelitavad. Ühtlasi tuleb lisada kassasid ja pikendada tööaega nii, et kassajärjekorras ei oleks üle 5 inimese. Valitsus soovitab ühest majapidamisest käia poes vaid ühel inimesel.

Koolid lähevad distantsõppele, välja arvatud algklassid. Lasteaeda on soovitav laps viia ainult siis, kui vanematel pole võimalust teha kaugtööd. Algkoolides on soovitav tuua koolivaheaeg ettepoole, et see oleks 14. detsembrist 3. jaanuarini.

Vabaainete andmine kas lõpetatakse või viiakse üle internetti. Muuseumid ja galeriid suletakse. Inimestel soovitatakse vältida kodust väljumist, välja arvatud erijuhud, nagu tööle, poodi või arsti juurde minek.

Uus kord hakkab kehtima kolmapäeval, 9. detsembril ning see kestab kuni 31. detsembrini.

Viimased uudised