Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Läti valitsus otsustas seoses koroonaga nakatumiste plahvatusliku kasvuga kehtestada alates esmaspäevast, 9. novembrist uuesti eriolukorra, mis kehtib esialgu 6. detsembrini.

Läti esimene eriolukord tänavusel aastal kestis 13. märtsist kuni 10. juunini. Peaminister Krišjānis Kariņš ütles eriolukorra kehtestamise otsust kommenteerides, et peale asjatundjatega konsulteerimist jõuti järeldusele, et nakkuse leviku piiramiseks tuleb midagi enamat ette võtta, vahendab lsm.lv.

Alates esmaspäevast kehtib Lätis karmim kord, mille rikkumise eest võidakse määrata eraisikutele kuni 2000 euro ja firmadele kuni 5000 euro suurune rahatrahv.

Eriolukorra kehtestamise kiitis heaks ka president Egils Levits.

Eriolukorra ajal kehtivad tingimused:

  • Avalikud üritused nagu teatrietendused, kontserdid ja kinoseansid on täielikult keelatud. Eraüritustel tohib koguneda vaid kuni 10 inimest ja seda maksimaalselt kahest majapidamisest. Väljas tohib miitingutel ja pikettidel koguneda maksimaalselt kuni 50 inimest. Matustel tohib osaleda kuni 10 inimest.
  • Ujulad, veepargid, saunad ja spaad suletakse. Inimestele jäävad avatuks metsarajad. Muuseumid, näitused, raamatukogud ja muud kultuuriasutused võivad jääda avatuks, aga seal tuleb järgida ohutut vahet ning seal pole lubatud korraldada üritusi.
  • Avalikud spordiüritused on kõik keelatud. Treeningutel tohib osaleda välitingimustes maksimaalselt 10 inimest. Riietusruume ei tohi kasutada. Sisetingimustes tohib treenida ainult individuaalselt – üks treener ja üks hoolealune või kaks inimest samast majapidamisest. Ühe inimese kohta peab sisetingimustres treenimisel olema ruumi vähemalt 10 ruutmeetrit. Spordiasutused ja klubid tuleb sulgeda kell 22.
  • Toitlustusasutused tohivad toitu müüa ainult kaasa, välja arvatud haridusasutused, töökohad ja Riia lennujaam. Riigi- ja kohalikes ametiasutustes toimub teenindus üle interneti või eelneval kokkuleppel. Juuksurid tohivad teenindada kliente ainult eelneval kokkuleppel ja klientide vahele peab jääma 2 meetrit maad. Tattoosalongid suletakse.
  • Nädalavahetustel ja pühade ajal tohivad avatud olla ainult teatud kauplused. Kaubanduskeskustes tohivad avatud olla ainult toidupoed, apteegid, veterinaarapteegid, loomatoidu poed, raamatupoed, ajalehekioskid, optikapoed, hügieenitarvete poed ning telefoniteenuste esindused. Poodides peab olema iga kliendi jaoks ruumi 10 ruutmeetrit ja seal tuleb kanda näomaski. Maski tuleb kanda ka väliturgudel ja tänavamüügil. Kultuuriasutuste, näituste ja kirikute lahtiolekuaega piiratakse 06.00-20.00.
  • Kontaktõpe jätkub 1-6. klassides. 7-12. klassid lähevad üle distantsõppele, samuti kõrgkoolid ja täiendõppeasutused, välja arvatud praktikaklassid. Ära jäävad lastelaagrid, klassiekskursioonid ja näiteringid, välja arvatud individuaalõpe ja kui inimesed on samast majapidamisest. Eriolukord puudutab ka kohtute, vanglate ja sotsiaalasutuste tööd.

Viimased uudised