Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Suurbritannia ametivõimud väljastasid täna kolmapäeval, 2. detsembril müügiloa firmade Pfizer/BioNTech koroonavaktsiinile. Vaktsiin on kättesaadav järgmisest nädalast ja seda on tellitud 40 miljonit doosi.

Briti terviseminister Matt Hancock kuulutas, et abi on juba teel. Teade vaktsiini müügiloa kohta tuli täna hommikul, mil Inglismaal lõppes teine suur karantiin ja poed avati taas külastajatele, vahendab Daily Mail.

Järgmisel nädalal peaks olema kättesaadavad 800 000 doosi koroonavaktsiini, millega saab vaktsineerida 400 000 inimest. Sellega on Suurbritannia esimene riik maailmas, kus algavad vaktsineerimised kliiniliselt katsetatud vaktsiiniga.

Esimeses järjekorras vaktsineeritakse hooldekodude elanikud ja töötajad. Hancock ütles, et lihavõtetest edasi peaks asjad minema paremuse poole ning suve saab veeta juba normaalsemates tingimustes.

Vaktsineerima hakatakse haiglates, eraldi loodavates vaktsineerimiskeskustes ning tervisekeskustes. Vaktsiini tuleb säilitada -70 kraadi juures, mistõttu peavad olema loodud eritingimused.

Kommentaarid

Viimased uudised