Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Noorte Heaks Tänu laureaadid. Foto: HTM
Haridus- ja Teadusministeerium tunnustas täna „Noorte Heaks Tänu” galal noortevaldkonna parimaid 11 kategoorias. Pikaajalise panuse eest noortevaldkonnas pälvis tunnustuse Mariliis Maremäe, aasta noorsootöötaja on Evely Pajula ning aasta tegija huvihariduses Margit Mikk.

KATEGOORIATE LAUREAADID 

 • Aasta noorsootöötaja  – Evely Pajula, Valdeku noortekeskuse laste- ja noortetöö juht

Evely on koostööd väärtustav laste- ja noortetöö juht, kelle jaoks on tähtsad ühised eesmärgid ning sarnased väärtused. Tal oli oluline roll Tallinna noortekeskuste teenusmudeli arendamise ja prototüüpimise raames koostöövõrgustiku hoidmisel ning töö edendamisel. Evely oskab luua noortega usalduslikku suhet ja pakkuda turvalist keskkonda, kus noor tunneb, et teda aktsepteeritakse just sellisena nagu ta on. Lisaks on Evelyl erakordne võime olla „liimiks”, mis inimesi omavahel kokku toob ja seob.

 • Aasta tegija huvihariduses või -tegevuses – Margit Mikk, Kose Huvikooli kunstiosakonna õppejuht ja kunstiõpetaja

Margiti huvi noore käekäigu vastu ja soov aidata on siirad. Ta näeb iga õpilast indiviidina ja märkab igaühe potentsiaali. Ta on ühendanud kunstiosakonna õpilased suureks kunstiperekonnaks ning loonud kunstikoolist Kose õpilaste jaoks ühe turvalise ja mõnusa paiga. Eelmisel aastal kutsus Margit ellu üle-eestilise suurnäituse „Kõlapilt”, mis oli pühendatud noorte laulu- ja tantsupeole. Suvel osalesid Kose Huvikooli noored Nõmbra rahvusvahelisel valgusfestivalil ja Margiti eestvedamisel ka koos professionaalsete kunstnikega õpitubades, mis lõppes noorte idee teostumisega näitusena.

 • Pikaajaline panus noortevaldkonda  – Mariliis Maremäe, Project Spirit MTÜ asutaja ja koolitaja, Tartu Rakendusliku Kolledži kutseõpetaja 

Peamiselt Tartumaal tegutseva Mariliisi tegevus noortevaldkonnas algas juba 2010. aastal, kui ta aitas luua Tartu valla noortevolikogu. Tema jaoks on tähtis, et noorte hääl oleks kuulda, mistõttu on ta olnud mentor mitmele osaluskogule. Noori kuulates ja nende vajadustest lähtudes lõi ta 2014. aastal koos noortega MTÜ Project Spirit, mille eesmärk on toetada noorte omaalgatust ja aktiivsust. Samuti on ta juhtinud nii kohalikke kui rahvusvahelisi projekte, millest ühe raames loodi Tartumaale tänaseks väga hinnatud teenus, mis pakub noortele esmase töökogemuse ja rahateenimise võimalust.

 • Aasta noortekeskus  – Toila valla noortekeskused  
 • Aasta huvihariduse või -tegevuse pakkuja  – Viimsi muusikakool, Viimsi kunstikool, Viimsi teaduskool 
 • Aasta noorteühendus või noorte osaluskogu  – Jõelähtme valla noortevolikogu   
 • Aasta noortemalev või -laager  – Tartu Noorte Töömalev   
 • Aasta noore tegu  – Emil Aništšenko ja Võru HUUB 
 • Aasta noortesõbralik kohalik omavalitsus  – Viljandi vald   
 • Aasta noortesõbralik või nutikas tegu – Tallinna noortekeskuste teenusmudel   
 • Aasta noortevaldkonna sõber – Eva Liisa Kubinyi ja EKA tootedisaini osakond   

Laureaatide ja nominentide kirjeldused leiab Haridus-ja Teadusministeeriumi kodulehelt avaneb uues vahekaardis.

31. jaanuaril juba 17. korda toimunud galal „Noorte Heaks Tänu” tõstis Haridus- ja Teadusministeerium esile inimesi ja organisatsioone, kes on paistnud silma enda tegevusega 2023. aastal või pikaajalise panusega noortevaldkonnas, samuti noorte säravad innovaatilised tegusid ja staažikaid tegijad.

Ürituse salvestust saab järele vaadata Haridus- ja Teadusministeeriumi Facebookis.

Viimased uudised